Stary Mokotów, ponad 80 metrów kwadratowych powierzchni, sporo mebli vintage. Dziś zapraszamy Was do mieszkania zaprojektowanego przez Ewę Stankiewicz - Świniarską i Bartosza Świniarskiego. Właściciele, świeżo upieczeni rodzice, poprosili architektów o przearanżowanie istniejącego wnętrza tak, by wygodnie funkcjonowało się tu z małym dzieckiem. W efekcie po przesunięciu wszystkich ścian wewnętrznych udało się tu wydzielić dwie wygodne sypialnie, funkcjonalną łazienkę, hol wejściowy z dużą ilością szaf i naprawdę sporą część wspólną, w której kuchnia harmonijnie łączy się z salonem. 

Centrum strefy dziennej stanowi wyspa kuchenna. Czarna, w kolorze pozostałej zabudowy i z granitowym blatem przypomina nam masywne kredensy z lat 50. To skojarzenie jest nieprzypadkowe. W całym mieszkaniu sporo mebli vintage. Właścicielka znajduje je na pchlich targach i w internecie. I tak w jadalni mamy ciekawe krzesła i stare komódki pod sprzęt rtv, niedaleko stanął fotel retro, a w łazience pod umywalką znalazła się komoda zaprojektowana przez Rajmunda Teofila Hałasa. 

Podczas spotkań z bliskimi idealnie sprawdza się duży stół. Na spragnionych relaksu domowników i gości czeka antracytowa sofa z aksamitną tapicerką. Na podłodze znalazła się supermodna ostatnio dębowa jodełka od polskiego producenta. Przestrzeń optycznie powiększają lustra tworzące dodatkowo ciekawą grę odbić na tle białych ścian. Całość uzupełniają dodatki w kolorze starego złota i ciekawie dobrana sztuka.