Wielkanocne dekoracje na okno

Wielkanoc tuż tuż. Dziś podsuwamy kilka pomysłów na świąteczne ozdobienie okna. Takie wielkanocne dekoracje wprowadzą wyjątkowa atmosferę nie tylko w naszym mieszkaniu, ale również i na zewnątrz. Co możemy powiesić w oknie? Na pewno rozmaite wielkanocne wianki z wiosennymi kwiatami, ozdobami w kształcie skorupek jaj, kurczaczkami, wstążkami itp. Na takie natrafiliśmy między innymi w TK Maxx i Home&You. Wiosenny wianek można (przy odrobinie manualnych umiejętności) zrobić samemu ze starego, drucianego wieszaka, świeżych gałązek bukszpanu i sznurka. Można też stworzyć wielkanocną kokedamę. Do powieszenia w oknie nadadzą się też papierowe girlandy. W Bloomingville znaleźliśmy takie, które będą w sam raz na Wielkanoc - z motywem jajek i kurczaczków. Oczywiście można je także wykonać samemu z papieru kolorowego i bibuły. Darmowych szablonów w kształcie wielkanocnych królików, jaj i kurczaków szukajcie w sieci. To jeszcze nie wszystko. W Tk Maxx spotkaliśmy także ciekawe lampki - girlandę w kształcie zajączków.

Czytaj także: Wielkanocne ozdoby z papieru

Dekoracja parapetu

Dobrym pomysłem na wielkanocne przystrojenie okna będzie też udekorowanie parapetu zarówno tego wewnątrz budynku jak i na zewnątrz (to już opcja dla właścicieli domów jednorodzinnych). Można postawić na nim doniczki z hiacyntami, prymulkami, żonkilami, wazony z baziami i gałązkami forsycji, na gałązkach zawiesić zaś ozdobne wydmuszki. Parapet to też doskonałe miejsce na wysianie młodego zboża i rzeżuchy (jeśli nie lubicie zapachu tej ostatniej to można wymienić rzeżuchę na przykład na kiełki rzodkiewki). Świetnie zaprezentuje się na parapecie kolekcja wielkanocnych figurek: zajączków, kur, szklanych jaj itp. Do przystrojenia zieleni w donicach przydadzą się ozdoby na cienkich patyczkach, które można wbić w ziemię (jaja, króliczki, zajączki, kurki).

Czytaj też: Kartki wielkanocne DIY - inspiracje. Prosty sposób na własnoręcznie wykonaną kartę świąteczną  

Girlanda z zajączkami DIY

W sieci znajdziecie mnóstwo inspiracji na samodzielnie wykonanie girlandy wielkanocnej.  W wyszukiwarkę wpiszcie "szablon girlanda Wielkanoc" i wyszukajcie ten z zajączkami. Wydrukujcie kontury sympatycznego zwierzątka, a potem pracujcie już z szablonem na wybranym przez Was papierze (kolorowym lub szarym w zależności od zamierzonego efektu). Zajączki mocujemy na sznurku przy pomocy gorącego kleju, dodajemy im ogonki z pomponików, można też przykleić gotowe oczka (dostępne w większości sklepów papierniczych). 

W poszukiwaniu inspiracji i gotowych rozwiązań sprawdźcie koniecznie naszą galerię.