Sabine Marcelis x IKEA

Związek światła i emocji - to właśnie liczy się w nowej kolekcji oświetlenia i dodatków do domu VARMBLIXT, którą specjalnie dla IKEA zaprojektowała Sabine Marcelis. W kolekcji znajdzie się 20 przedmiotów. Wśród nich lampy potraktowane przez projektantkę bardziej jako ciekawe obiekty (wyraźne rzeźbiarskie inspiracje) niż jedynie funkcyjne oświetlenie. IKEA zachęci w ten sposób swoich klientów do zmiany postrzegania tej kategorii ze ściśle użytkowej na ozdobną, ale także mocno powiązaną z naszymi emocjami i wyraźnie wpływającą na klimat panujący w domu. - Efektem współpracy IKEA i Sabine Marcelis są emocjonalne projekty. Produkty łączą odważne wzornictwo z pięknem światła, tworząc nastrojową atmosferę - podkreśla Chiara Ripalti, Specjalistka ds. projektowania w IKEA.

VARMBLIXT - nowa kolekcja w IKEA

Oświetlenie inspirowane zdolnościami twórczymi Sabine do zabawy unikalnymi kształtami i przedmiotami jest centralnym punktem kolekcji. W ofercie pojawią się między innymi lampa wisząca LED, podświetlane lustro ścienne, wełniany dywan, szkło do serwowania drinków. Wszystko to w ciepłej palecie barw. W kolekcji widać też inspirację lubianym przez Sabine motywem pączka-donuta. - Kiedy światło przechodzi przez pomarańczowe szkło, miękki kształt przypominający pączka świeci ciepłą poświatą — mówi o jednej z lamp Sabine Marcelis i dodaje - to magiczny widok, który przyciąga wzrok – niezależnie od tego, czy lampa stoi na stole, czy wisi na ścianie. Kolekcja w sprzedaży ma pojawić się już w lutym.

Czytaj także: H&M Home x uncommon matters. Kolekcja biżuterii dla domu

Sabine Marcelis - krótkie bio

Sabine Marcelis mieszka w Rotterdamie, w Holandii, a wychowywała się w Nowej Zelandii. Studiowała  Industrial Design na Victoria University of Wellington. Jest absolwentką Design Academy Eindhoven. Projektantka na co dzień zajmuje się akcesoriami, instalacjami oraz wzornictwem przestrzennym. Najnowsza kolekcja we współpracy z IKEA pokaże jej intuicyjne rozumienie światła i koloru. Sabine Marcelis zdobyła wiele wyróżnień w branżowych konkursach i tytuł Projektntki Roku 2020 od magazynu Wallpaper .