Lampa RIGGAD wyposażona w bezprzewodowe ładowanie została nagrodzona w prestiżowym konkursie iF Design Award. To jedna z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu przemysłowego. Od ponad 60 lat certyfikat iF uznawany jest jako znak doskonałości projektowej. Lampę wyróżniono w kategorii oświetlenie.

Na czym polega jej fenomen? Wiele osób traktuje ładowanie telefonu jak przykry obowiązek. Z tego powodu IKEA stworzyła lampę, która bezprzewodowo ładuje smartfon, kiedy pracujemy. Wyposażona w regulowane ramię oraz klosz lampa daje skupione światło, idealne do czytania. Wewnątrz podstawki ma ukryty krążek do ładowania, dzięki któremu położony na nim telefon natychmiast zaczyna się ładować. Dodatkowym plusem jest zredukowanie ilości kabli znajdujących się na biurku.

Chciałem zaprojektować ładowarkę, która pasowałaby do wnętrza domu, stając się jego częścią. Równie ważne było dla mnie to, by była łatwa w użyciu. Dzięki temu powstała ładująca podstawka o prostym, lecz interesującym designie” – podkreśla David Wahl, projektant w IKEA

Lampa RIGGAD GALERIA>>>