To, że jemy oczami, wiemy nie od dziś. Każda potrawa umiejętnie podana zyskuje na atrakcyjności, a podana w plenerze i do tego w odpowiedniej oprawie staje się niezapomnianym przeżycie. 

Pomysłów na ogrodowe party jest bez liku, warto jednak wybrać motyw przewodni, klucz, według którego będziemy się poruszać tworząc spójną całość. Jedzenie, zastawa i elementy dekoracyjne najlepiej jak będą w jednym stylu. Klimat włoskiej sjesty, angielski piknik na trawie czy skandynawska prostota to najczęściej wykorzystywane motywy. Pozwólmy sobie na kreatywność i zorganizujmy spektakularne party.

Od czego zacząć?

Wybierzmy motyw przewodni i ułóżmy menu, które będziemy serwować gościom. W zależności od potraw wybierzmy rodzaj zastawy. Dania podawane mogą być nie tylko na talerzach - wykorzystajmy różnego rodzaju patery, deski i koszyki. Kolorowe lub lniane obrusy, serwety z motywem kwiatowym lub w kratkę, a na nich naczynia w soczystych kolorach kojarzą się z włoskim celebrowaniem jedzenia wraz z przyjaciółmi. Jeśli zdecydujemy się na piknik na trawie warto pamiętać o kocu, poduszkach i jednorazowej zastawie. Napoje to ważny punkt programu, poncze z kawałkami owoców czy koktajle idealnie dopełnią ogrodowe menu, a do chłodzenia butelkowanych napojów wykorzystajmy wiaderka z kostkami lodu.

Jak zrobić dekoracje?

Stanowią uzupełnienie całości i dzięki nim Twoje garden party będzie jeszcze bardziej barwne. Dekoracje z serwetek i kwiaty w wazonach to absolutne minimum. Pokuśmy się o zawieszona nad stołem balonów, papierowych dekoracji, lampionów i latarenek. Użyjmy lampek, nawet choinkowych, nadadzą one magicznego nastroju, na stole ustawmy świece (w roli świeczników możemy wykorzystać słoiki). Wieczorową porą nastrój będzie tak wyśmienity, że nikomu nie przyjdzie do głowy wstawać od stołu!

Co na stole? 

Wśród kulinarnych trendów piknikowych królują deski serów i wędlin podane w towarzystwie rozmaitych dodatków - tzw. charcuterie boards. Wyselekcjonuj ulubione przysmaki, które będą pasowały do tematu Twojej imprezy - możesz postawić na włoskie wędliny, francuskie sery lub hummus i pitę, a do swojej bazy dobrać rozmaite owoce, warzywa, orzechy, miody czy pikle. Pamiętaj jednak, że układanie charcuterie boards podchodzi już niemalże pod oddzielną dziedzinę sztuki - inspiracji do ułożenia swojej kompozycji szukaj na TikToku. 

Wśród napojów dominują lemoniady oraz wszelkiego rodzaju koktajle inspirowane orzeźwiającymi smakami cytrusów i egzotycznych owoców. W tej kwestii możesz wybrać gotowca, np. nową Warka Radler 0,0% o smaku Kiwi z Pigwą lub Ananasa z Cytrusami - to doskonała alternatywa dla klasycznych napojów gazowanych. No i jak się komponuje z ogrodowym stołem! 

Party w ogrodzie - zobacz zdjęcia >>