Już w 2019 roku pojawi się w Warszawie długo wyczekiwany PURO Hotel. Nowocześnie zaprojektowany przez studio Jems Architekci budynek stanie przy ulicy Widok. Jeśli znacie Hotele PURO, to na pewno wiecie, że ich wnętrza są pełne dobrego wzornictwa, ikon design’u oraz lokalnych i międzynarodowych dzieł sztuki. W warszawskim hotelu hołdem złożonym bogatej historii miasta będą zaprojektowane przez Olkę Osadzińską zdobienia ścienne, które pokryją ściany całego parteru: przestrzeni restauracji oraz lobby.

Olka Osadzińska to graficzka i ilustratorka. Przygodę ze sztuką rozpoczęła od publikowania swoich prac na blogu. Jej artystyczne kolaże dla PURO Warszawa wykonały zostały przy użyciu archiwalnych map stolicy. Dodatkowo znalazły się na nich elementy botaniczne: kwiaty i liście. 
Projekt zdobień ściennych dla warszawskiego hotelu PURO był wspaniałym wyzwaniem i bardzo osobistym projektem – od lat oprowadzałam po Warszawie zagranicznych gości starając się pokazać im miasto, które znam, a które nie jest widoczne na pierwszy rzut oka. Warszawa to historia, energia, kreatywność i nieustanna transformacja – spojrzenie na stare mapy, na których jak na dłoni widać zmiany krajobrazu i historii – zachęca do tego by spojrzeć na Warszawę jak na żywy organizm i rozpocząć swoje własne poszukiwania tego, czym jest miasto. Proust mówił, że prawdziwa odkrywcza podróż, to nie poszukiwanie nowych lądów, a nowego spojrzenia i do tego chcemy zachęcić odwiedzających – mówi Olka Osadzińska.

Jak podkreślają odpowiedzialni za projekt wystroju hotelu architekci z londyńskiego studia DeSallesFlint, nadrzędnym celem w projektowaniu wnętrz było kreowanie
doświadczeń i dostarczanie inspiracji – PURO pomaga odkryć prawdziwą duszę miasta – jej fragmenty zamknięte są we wszystkich elementach projektu, od tkanin i dywanów, przez łączenie roślin i surowych materiałów, hotel sam w sobie jest podróżą przez artystyczny proces jego twórców.