Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie cieszy się ogromnym zainteresowaniem odwiedzających. Turyści lgną szczególnie do "Damy z gronostajem"  i "Kolekcji naszej historii". Budynek przeszedł niedawno generalny remont w ramach projektu Przeszłość przyszłości – remont i wyposażenie Muzeum Książąt Czartoryskich, Muzeum Narodowe w Krakowie

Nad muzealnym wnętrzem pracował zespół ART FM. W wizji architektów wystawie towarzyszy dialog między tradycją i współczesnością. Jak podkreślają projektanci, wśród największych wyzwań, które pojawiły się w trakcie projektowania i tworzenia nowej ekspozycji, wyróżnić można między innymi dostosowanie historycznych przestrzeni pałacowych do współczesnych norm bezpieczeństwa, a także pogodzenie rygorystycznych wytycznych konserwatorskich dotyczących wnętrz i zabezpieczenia bezcennych eksponatów z zadbaniem o komfort zwiedzania.

Teraz muzealne wnętrze zostało docenione w konkursie Property Design Awards. Nagrodę w kategorii Design wnętrze – obiekty publiczne odebrali  Mieczysław Bielawski – dyrektor kreatywny oraz współwłaściciel firmy ART FM, Tomasz Ostrowski, dyrektor do spraw promocji Muzeum Narodowego w Krakowie oraz architekci Anna Skrzydlewska i Maksymilian Majoch. Gratulujemy! Przypominamy też, że bilety do Muzeum obowiązują na konkretną datę i godzinę, a ich ilość na każdy termin wizyty jest ograniczona. Warto więc dokonać wcześniejszej rezerwacji online lu telefonicznie.