W Muzeum Narodowym w Sztokholmie 17 czerwca zostanie otwarta wystawa Glass is tomorrow. Na wystawie zaprezentowane zostaną dwie serie wazonów wykonanych w słynnej francuskiej hucie szkła Meisenthal przez polskiego projektanta Pawła Grobelnego.

Dwie serie wazonów przygotowane w ramach programu Glass is tomorrow i zatytułowane „Recto-verso” zmieniają swoją funkcję w momencie ich odwrócenia. W jednym przypadku są to miski, w drugim świeczniki. Każdy z wazonów ukrywa w sobie dodatkową funkcję. Wszystkie zostały wykonane w bogatej palecie kolorystycznej i w całości zostaną zaprezentowane w Muzeum Narodowym w Sztokholmie. Projektant nawiązał tymi obiektami do wcześniejszego swojego projektu zrealizowanego z francuskimi ceramikami w 2011 roku.

Na wystawie pokazane zostaną także prace między innymi Arika Levy, grupy Autoban, Wernera Aisslingera, Nathalie Dewez oraz Cecilie Manz. Wystawie towarzyszy obszerna publikacja wydana przez francuskie wydawnictwo ArchiBooks i Pro Materia podsumowujące wszystkie projekty zaproszonych projektantów do czteroletniego programu Glass is tomorrow. Kuratorami wystawy są Lise Coirer z Glass is tomorrow oraz Micael Ernstell z Muzeum Narodowego w Sztokholmie

Po prezentacji wystawy w Muzeum Narodowym w Sztokholmie wystawa pokazana będzie podczas wrześniowego London Design Festival.

The Glass is Tomorrow
17.06 – 23.08.2015
Nationalmusuem Design
Kulturhuset Stadsteatern, Sergels torg, Sztokholm
www.nationalmuseum.se

www.pawelgrobelny.com