Lubicie trochę intensywniejsze kolory, a może po prostu kochacie Żoliborz? W takim razie mieszkanie, które dzisiaj pokazujemy, to zdecydowanie coś dla Was. Za projekt tego wnętrza na Sadach Żoliborskich odpowiadają Agata Ambrożewska i Agata Krzemińska z pracowni architektonicznej A+A. 

Błękit i zieleń w mieszkaniu na Żoliborzu

Mieszkanie powstało specjalnie dla mężczyzny, fana intensywnych barw. Gospodarz prosił o uwzględnienie w projekcie swoich ulubionych niebieskości. Architektki, dla których praca z kolorem jest bardzo ważna, uzupełniły błękit ciepłymi odcieniami i oryginalną zielenią na kuchennej zabudowie. Temu miksowi barw towarzyszy ciemne drewno na podłodze. Kolejną rzeczą, która wyróżnia to żoliborskie lokum spośród innych, są tapety w wyrazistych wzorach. Projektantki postawiły na rolki od Cole&Son. I tak w loggi mamy pawiany na tle bujnej dżungli. Na tapecie w holu małpy siedzą za to na drzewach z fantazyjnymi owocami. W sypialni zamiast fauny i flory mamy za to balony i statki powietrzne w starym stylu.    

Zobacz także: dla spragnionych koloru w stylu vintage mamy mieszkanie na Kamionku

Pomieszczenie, które przyciąga uwagę? Zdecydowanie zabudowana loggia z atrakcyjnym widokiem na zieleń. Znalazło się tu miejsce na kącik do pracy (niewielkie biureczko, drewniany fotel, półki na książki sprytnie wpasowane pod parapetem) i kącik czytelnika (niebieski fotel na nóżkach, czerwona lampka). W oko wpadła nam też niebieska (zabudowa, ściana nad wanną) łazienka z ciekawymi kaflami i szkłem ornamentowym. Ciekawostka? Meble w tej realizacji w większości pochodzą od polskich producentów (Fameg, Tamo Meble).