Ręka w górę, kto nie zna regału Billy czy sofy Klippan. Znajdziemy je na całym świecie - od Chin po Stany Zjednoczone i Australię. Te dwa znane i lubiane meble stanowią część ekspozycji w IKEA Museum. To tam będzie można zobaczyć, jak ludzie wykorzystują je i personalizują, jak wpasowują je w swoje domy. To, rzecz jasna, nie wszystko, co zostanie pokazane w muzeum giganta spod znaku flagi żółto-niebieskiej. Wielkie otwarcie przewidziane jest na czerwiec 2016 roku w Älmhult - miejscowości, w której ponad 70 lat temu zaczęła się historia marki.

Ekspozycja zabierze widzów w podróż przez zmieniające się epoki, style i przyzwyczajenia ludzi. IKEA była często motorem tych zmian. IKEA Museum chce opowiadać historię kreatywności, innowacyjności, zespołowych działań, które miały posłużyć temu, żeby żyło się lepiej, wygodniej i ciekawiej. A że po drodze nazbierało się trochę pomyłek i wpadek - to tylko dodaje smaczku historii. Niepowodzenia więc też mają swoje miejsce w muzeum. 

Pierwsza wystawa czasowa będzie poświęcona życiu w kuchni i wokół niej. Była już pokazywana w Mediolanie pod nazwą #IKEAtemporary

W galerii zdjęć zobaczycie, jak wyglądał pierwszy sklep IKEA w Älmhult, okładkę katalogu z 1973 roku i fragmenty ekspozycji muzealnych.