Nie bez przyczyny mówi się o tym, że Francuzki mają niepowtarzalny styl. W poszukiwaniu ciekawych mebli i dodatków zaglądamy do mieszkań francuskich blogerek. Elementy wspólne ich wnętrzarskiego french chic? Swobodne mieszanie stylów, sporo mebli vintage, sztukateria i tapety na ścianach, etno dywany i nonszalancja. 


Leia Sfez (@leiasfez)

Najpierw poznaliśmy markę dziecięcych ubrań Diapers&Milk, a potem jej uroczą właścicielkę Leię. Blogerka mieszka w Paryżu z mężem i dwójką dzieci i ma świetny styl, także jeśli chodzi o wnętrza. Podłoga w jej mieszkaniu to parkiet ułożony we wzór francuskiej jodełki. Leia często układa na niej marokańskie, ręcznie robione dywany. Wysokie ściany kamienicy pomalowane są na jasne kolory. Na drewnianych regałach i półkach String leżą książki i albumy o modzie i sztuce. Na stolikach blogerka ustawia świece zapachowe i bukiety (także te suche) w wazonach.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Leia Sfez (@leiasfez) Gru 13, 2018 o 7:16 PST

Jeanne Damas (@jeannedamas) 

Zachwyca swoim stylem. Czerwone usta, grzywka i dziewczęce sukienki (własnej marki Rouje) to jej znaki rozpoznawcze. Jak wygląda mieszkanie blogerki? W oko wpadają przede wszystkim białe ściany, książki, lustro w starej ramie, kryształowy żyrandol i mnóstwo stylowych bibelotów (wazoniki, popiersia, dzbanuszki). Przy stole z drewnianym blatem stoją klasyczne krzesła Thonet z rattanowymi siedziskami.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jeanne (@jeannedamas) Mar 7, 2020 o 5:12 PST

Louise Follain (@louisefollain)

Louise jest modelką i instagramerką. Urodą i stylem ubierania przypomina młodą Jane Birkin. Jej mieszkanie wypełniają płyty, książki i plakaty z ulubionych filmów. Na podłodze ze starych desek u Louise leżą boho dywany. Na niektórych ścianach modelka ma kwiecistą tapetę. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Louise Follain (@louisefollain) Wrz 14, 2019 o 8:34 PDT

Anne-Laure Mais (@annelauremais)

Blogerka i dziennikarka. Na co dzień zajmuje się modą, ale na instagramie pokazuje także ulubione zakątki swojego mieszkania. Znaki szczególne? Marmurowe kominki, parkiet w jodełkę, lamperie i jasne ściany. Do tego sporo grafik, wazony z suszonymi kwiatami i jasne dywany.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Adenorah ♏️ (@annelauremais) Kwi 20, 2020 o 2:03 PDT