Projekt Kamińska Stańczak Design

Dzisiaj zaglądamy na warszawskie Osiedle Ażurowych Okiennic projektu JEMS Architekci. Mieszkanie, które odwiedzamy, projektanci z Kamińska Stańczak Design stworzyli dla siebie. Znaki szczególne? Stonowana kolorystyka z akcentami bordo, złote dodatki, duże okna (ruchome, słynne okiennice!) .

Strefa dzienna

Naszą wizytę zaczynamy od salonu połączonego z kuchnią. Baza? Dębowa jodełka francuska na podłodze i charakterystyczne płyciny w ścianie, do tego szare zasłony i dywan. Aneks kuchenny to nowoczesna w formie zabudowa z drewnianymi i szarymi frontami. Jest też szara wyspa z ciemnym, kamiennym blatem (szczotkowany granit). Stąd już tylko krok do dębowego stołu, przy którym ustawiono krzesła z tapicerką w kolorze bordo.

Złote dodatki

Nad stołem zawisła efektowna, złota lampa przypominająca trochę ogromną muszlę. Na ścianie obok wzrok przyciąga plafon od Catellani&Smith. Kącik wypoczynkowy to szara sofa (Sits Ohio), owalny kawowy stolik i strefa rtv. Duże okna wpuszczają w tę przestrzeń sporo światła. Całość uzupełniają dodatki w kolorze złota (tace, kubki, wazony, świeczniki) i czerni. 

Strefa prywatna

Przez hol z zabudową, półkami mieszczącymi skarby domowników i lustrzanymi frontami udajemy się już do prywatnej części mieszkania. Składa się ona z trzech sypialni. Tu na podłodze mamy miękką wykładzinę podkreślającą intymny, przytulny charakter tych wnętrz. Sypialnia gospodarzy to opowieść o czerni, bieli i odcieniach szarości. Znalazło się tu miejsce na czarną szafę i tapicerowane łóżko w barwie gołębiej szarości. W łazience mamy już kontynuację stylistyki całego mieszkania – ciepłe barwy zestawione z naturalnym dębem i armaturą w subtelnym, złotym wykończeniu.