Młodzi Projektanci,

redakcja magazynu ELLE Decoration zaprasza do udziału w 13. edycji konkursu Młodzi na Start!
Jesteś młodym projektantem, studentem szkoły artystycznej, pasjonatem sztuki? Marzysz o sukcesach w świecie designu?
W takim razie konkurs „Młodzi na Start” jest właśnie dla Ciebie.


Temat tegorocznej edycji to hasło: „od-NOWA”

Tegorocznym hasłem: od-NOWA chcemy zaprosić Was do projektowej wypowiedzi o zmianach, o oczekiwaniach i o nowych technologiach, które pomagają chronić środowisko i zasoby naturalne. Ludzie, jako najbardziej ekspansywni mieszkańcy planety, popełnili wiele błędów. Czas więc spojrzeć wstecz, odnaleźć tę fałszywą nutę i utwór nasz napisać od-NOWA. Aby znów nie powtórzyć tych samych pomyłek, warto sięgnąć po najnowsze badania i technologie, mające na celu ponowne wykorzystanie tworzyw, materiałów i odpadów. Ale uwaga: wyłącznie udokumentowane! Interesuje nas to, co widoczne (forma) i to, co ukryte (tworzywo). Polem do działania, kopalnią wiedzy i źródłem materiałów może być… wszystko. Życie na ziemi, pod ziemią i pod wodą. Interesuje nas uzdrowienie systemu produkcji, reforma w myśleniu o produkcie i materiale, które przynieść mogą nie kolejne kopiuj-wklej z portfolio minionych stuleci, ale realną od-NOWĘ wizerunku oraz od-NOWĘ naszej planety.


Czego szukamy? Forma – tak! Idea – tak! Ale kluczem jest materiał: przyjazny dla środowiska, pochodzący ze zrównoważonych źródeł, wytwarzany z materiałów z recyklingu bądź pochodzenia biologicznego i biodegradowalny, nadający się do kompostowania lub powtórnego przetworzenia. Fascynuje nas sięganie po najprostsze materiały, by osiągnąć doskonały efekt z etykietą zielonej planety. Skoro elementy wykończeniowe najnowszych modeli samochodów wykonane są z tworzywa sztucznego, w którym część surowca pochodzi z recyklingowanych sieci i lin rybackich, Wy też możecie wykorzystać najbardziej zaskakujące materiały i uzyskać efekt doskonały.
Skoro już wiecie, że nie chodzi nam o stół z butelek pet, ale by Waszą pracą tchnąć życie w pierwotne tworzywo, czekamy z niecierpliwością na Waszą od-NOWĘ i materiały – nieoczywiste, pozornie nieprzydatne, niechciane, zapomniane. Udowodnijcie nam, że niesłusznie!


Co możesz wygrać?

Pula nagród: 20 000 zł oraz publikacja w magazynie ELLE Decoration.
Najlepsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej MŁODZI NA START podczas Festiwalu Gdynia Design Days w dniach 22-30 czerwca 2024 r.


Praca konkursowa powinna:
• dotyczyć zadanego tematu,
• być wykonana w skali 1:1 z odpowiednich materiałów docelowych i z zachowaniem należytej staranności,
• spełniać podstawowe warunki techniczne, w tym bezpieczeństwa prawidłowego montażu i użytkowania,


Praca konkursowa oceniana będzie przez jury pod względem:
• prawidłowej interpretacji tematu,
• estetyki, jakości wykonanej pracy,
• spójność funkcji i formyCo należy zrobić, by wziąć udział w konkursie?

1. Wyślij formularz zgłoszeniowy on-line (Część A) do dnia 19.05.2024 r.

2. Po otrzymaniu od nas wiadomości potwierdzającej udział w kolejnym etapie, dostarcz swoją pracę konkursową (osobiście lub za pośrednictwem firmy kurierskiej) na wskazany adres w Gdyni, w dniach 03-07.06.2024 r.

Do wysyłanej do Gdyni pracy dołącz:
• wydrukowany i wypełniony formularz zgłoszenia projektu (część B)
• wydrukowane i podpisane OŚWIADCZENIE o uregulowanej sytuacji prawnej projektu

Wyniki: informacje o zakwalifikowanych pracach do wystawy pokonkursowej oraz informacje o zwycięzcy zostaną opublikowane na stronie internetowej
mlodzinastart.pl do 30 czerwca 2024 r.

Regulamin konkursu dostępny tutaj.

 

Mecenasem konkursu jest: PPNT Gdynia | Centrum Designu, Organizator festiwalu Gdynia Design Days.