Grudzień to czas bombek, choinek, Mikołajów i... chatek z piernika. Piernikowy domek naturalnych rozmiarów stanął właśnie w Londynie Berkeley Square. Tak naprawdę do magiczna, świąteczna fasada słynnego klubu Annabel’s stworzona we współpracy z marką Swarovski.

Chatka z piernika w skali 1:1

"-Sezon świąteczny w końcu nadszedł, a my mieliśmy największą przyjemność w powołaniu do życia świata marzeń i wyobraźni. Jako dziecko zawsze wyobrażałam sobie wejście do domku z piernika, a możliwość skrystalizowania go teraz sprawiła mi największą radość - mam nadzieję, że ta fasada zbliży do siebie ludzi i będzie przypominać o cudach okresu świątecznego. Cukierkowy świat Swarovskiego spotyka się z okresem świątecznym, zamieniając go w magię." - mówi o projekcie Giovanna Engelbert, Dyrektor Kreatywna marki Swarovski 

Fasada z kryształów

Fasadę (w kolorze toffi, z lukrem wykonanym z ręcznie rzeźbionego i oprószonego kryształami włókna szklanego) chatki z piernika zdobi milionów kryształów Swarovski. Do jej zbudowania zużyto kryształy z programu reignited, który daje niezużytym kryształom drugie życie. Na fasadzie mamy też figurę Świętego Mikołaja, gigantyczną kokardę, Łabędzie (symbol Swarovskiego) w otoczeniu cukierków humbug i dużo, dużo lukru. Portierzy Annabel's stoją na straży w mundurach couture, stworzonych specjalnie na tę okazję przez brytyjskiego projektanta Richarda Quinna. O świąteczny wystrój zadbano też wewnątrz klubu (ogromna choinka i 3 metrowe laski cukrowe, miniaturowe domki z piernika). Chatka z piernika na medal!

     

Inna ciekawa fasada w zimowym wydaniu, o której Wam pisaliśmy,  to ta w puchowej kurtce.