Wakacyjne destynacje

Nadchodząca właśnie majówka sprawia, że nasze myśli krążą wokół miejsc idealnych zarówno na krótkie jak i dłuższe wypady. Takim miejscem jest bez wątpienia wakacyjny dom z ogrodem w Prowansji, który dziś odwiedzamy. Autorem projektu wnętrz w tym miejscu jest David Price. Studio architekta David Price Design to jedno z najbardziej cenionych biur na południu Francji, z biurami w Prowansji i na Riwierze. Pochodzący z Wielkiej Brytanii projektant specjalizuje się w urządzaniu nowo wybudowanych domów i apartamentów, renowacjach a także architekturze krajobrazu. 

Czytaj też: Dwupoziomowe mieszkanie w Krakowie. Miks japandi i elegancji rodem z kamienicy - tak mieszka młode małżeństwo

 Wakacyjny dom w Prowansji

Dom, do którego dziś zaglądamy, ma nowoczesną, jasną bryłę miękko wtulającą się w delikatnie spadzisty teren. Na dwóch poziomach zaplanowano wszystko, co niezbędne podczas wypoczynku, ale też i dłuższego pobytu. Mamy tu zatem wygodny aneks kuchenny z zabudową (dwa piekarniki, mikrofala, lodówka, płyta kuchenna, okap). Z kuchni można wyjść wprost na taras, po to by cieszyć się posiłkami na świeżym powietrzu. Kawę można tu wypić siedząc na kultowych krzesłach Tulip Chair. Przy okrągłym stole spotka się sporo osób na wspólny posiłek lub sesję z planszówkami. Ozdobą tego zakątka są niewątpliwie tradycyjne kafle z kobaltowym wzorem na ścianie tuż przy stole. 

Designerskie smaczki i antyki

Duży okrągły stół stanął także w salonie połączonym z kuchnią, przy nim hit - designerskie krzesła projektu Franka Ghery'ego (Cross Chair od Knoll). Do relaksu domowników i gości zapraszają tu dwie beżowe sofy ustawione tuż obok kominka. Mamy tu także dywan (większość podłogi w domu wyłożono kaflami), pod ścianą stanęła stylowa komoda, po bokach paleniska zawieszono zaś zwierciadła w antycznych, bardzo ozdobnych ramach. Na półpiętrze znajdziemy też kącik do ewentualnej pracy - ustawiono tu zabytkowe biurko z szufladami na kluczyk i małą biblioteczkę. 

Andreas von Einsiedel, East News

Czytaj także: Dom przy plaży. Genialny widok na fale

W sypialniach króluje raczej minimalistyczny wystrój, do tego naturalne kolory i materiały: len, płótno, drewno. Atutem domu jest bez wątpienia ogród z ładnie utrzymaną zielenią. Znajduje się tu też niewielki basen. Tuż obok po wysiłku w wodzie można odpocząć na jednym z leżaków ustawionych na słonecznym tarasie. Miejsce do wypoczynku pod chmurką znalazło się również na patio. Tutaj z kolei stanęły fotele typu Butterfly Chair.