Fani kawy i stylowych wnętrz oto coś dla was. Luksusowy dom mody Saint Laurent otwiera właśnie swoją pierwszą kawiarnię w Paryżu tuż obok sklepu marki nieopodal  Jardin des Tuileries. Przypominamy, że swoje kawiarnie mają już marki takie jak Fendi, Prada czy Jacquemus.

Oficjalne otwarcie lokalu Saint Laurent będzie miało miejsce 15 września, zatem idealnie tuż przed rozpoczęciem Paris Fashion Week. Nas jak zwykle najbardziej interesuje wnętrze samego lokalu. W środku pojawią się czarny marmur i neony. Kawa serwowana będzie w czarnych, porcelanowych filiżankach i kubkach. Na nich znajdzie się QR kod umożliwiający ściągnięcie na telefon muzycznej playlisty z lokalu. 

Otwarciu kawiarni towarzyszyć będzie wystawa afrykańskiej sztuki (wśród eksponatów między innymi cenna i rzadka rzeźba dzioborożca, nigeryjskie maski oraz eksponaty z prywatnej kolekcji samego Yvesa Saint Laurenta). Jej kuratorem jest dyrektor kreatywny Saint Laurent Anthony Vaccarello. Nie mamy cienia wątpliwości, że to miejsce pokochają instagramerzy.