PRS (Private Rented Sector) to budownictwo mieszkaniowe przeznaczone na wynajem. Mieszkania wynajmowane są szczególnie chętnie przez młodych ludzi, którzy nie chcą, poprzez zakup nieruchomości, wiązać się z jednym miejscem na dłuższy czas. Jak urządzić mieszkanie na wynajem? Sprawdzamy to dzisiaj na przykładzie lokalu na Alei Solidarności w Warszawie. Wnętrze jest jednym z 55 lokali w inwestycji Van der Vorm Vastgoed Groep w Polsce. Za jego aranżację odpowiada pracownia Decoroom. 

Jak urządzić mieszkanie na wynajem?

Wyposażenie mieszkania utrzymane jest w uniwersalnej palecie szarości i bieli, które przełamują mocniejsze barwne akcenty. Stąd w części wypoczynkowej wygodną szarą sofę uzupełnia pomarańczowy fotel i welurowa poducha w tym kolorze. Ten sam przygaszony odcień pomarańczowego odnajdziemy w sypialni. Styl całego wnętrza? Mieszanka delikatnego industrialu i skandynawskich klimatów. Stąd płytki i tapeta o strukturze betonu, lampy na długich kablach, jasna podłoga i drewno. 
- Projekt mieszkania na wynajem musi uwzględniać zarówno walory praktyczne, jak również ich formę dekoracyjno-wizualną. Bardzo istotna jest przemyślana koncepcja każdego pomieszczenia, aby zastosowane w nim materiały współgrały z funkcją, którą ma pełnić w procesie użytkowania. Nie możemy jednak zapomnieć o spójności – całość musi ze sobą współgrać, tak aby była funkcjonalna, a zarazem atrakcyjna dla oka – tłumaczy Agata Mika, architekt wnętrz Decoroom.

Mieszkanie ma swój charakter, ale nie jest przytłoczone nadmiarem dodatków. To ważne, aby najemcy mieli przestrzeń na wprowadzenie tu swoich dodatków i nadanie wnętrzu bardziej indywidualnego charakteru. 

Funkcjonalność

O czym należy pamiętać urządzając mieszkanie na wynajem? O zaplanowaniu i rozmieszczeniu wszystkich potrzebnych na co dzień sprzętów. Tu kuchnia jest w pełni wyposażona (pralka, zmywarka, piekarnik, lodówka w zabudowie). W łazience mamy za to dużą kabinę prysznicową, umywalkę oraz WC. Ważne są też pojemne szafy i schowki, które pomieszczą dobytek lokatorów. 

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.