Dziś zabieramy Was na warszawski Ursynów. Odwiedzamy mieszkanie młodej singielki (i jej uroczych czworonogów) zaprojektowane przez MOJO Architekci (zespół projektowy w składzie Jakub Babik, Magdalena Kapała, Joanna Piotrowska). Znaki szczególne? Drewno, marmur, mikrocement. Ale po kolei...

Mieszkanie młodej singielki na warszawskim Ursynowie

- Nasza klientka od samego początku miała jasno sprecyzowana stylistykę wnętrza. Miało być jasno, przestrzennie i ciepło. Miało tu być dużo drewna, miękkich tkanin oraz jasnych kolorów. Aby powiększyć optycznie przestrzeń zastosowaliśmy na posadzkach mikrocement, który pojawia się w kuchni, salonie, sypialni. Tylko łazienka stanowi odrębną przestrzeń pod tym względem - tłumaczy Joanna Piotrowska z MOJO Architekci. Na 65 metrach kwadratowych architekci zrealizowali wszystkie prośby młodej gospodyni. Jest jasno - białe ściany i dodatki, okna doświetlające tę przestrzeń, białe lampy (Formakami z papieru ryżowego, hit od Jaime'go Hayona). Jest przestrzennie - otwarta strefa dzienna, spora sypialnia z ażurową ścianką. Mamy dużo drewna: stół i krzesła z wiedeńską plecionką, zabudowy, wspomniana już wyżej ścianka przy łóżku, półki garderoby, do tego komfortowe tkaniny tkaniny: lniana i muślinowa pościel, tapicerka na kanapie. 

Czytaj także: Dwupoziomowe mieszkanie z zielonymi schodami. Tu mieszka rodzina z dwójką dzieci i owczarkiem szkockim

Kuchnia z drewnianą zabudową i marmurem

Naszą wycieczkę po  mieszkaniu zaczynamy od aneksu kuchennego. Zabudowę z drewna połączono tu z marmurem o wyrazistym, biało-czarnym rysunku. Nad blatem roboczym (z płytą, czajnikiem SMEG i drewnianą tacą) mamy także marmurową półeczkę, na której gospodyni eksponuje ulubioną ceramikę. Stanął tu także szklany, przydymiony wazon z wiosennymi gałązkami i ciekawa grafika oprawiona w czarną ramkę. Ścianę zdobią dodatkowo dwa kinkiety - kule. Stąd już tylko krok do jadalni.  Tu właścicielka najchętniej spotyka się z rodziną i przyjaciółmi. Sercem tego miejsca są: duży, drewniany stół i cztery krzesła, a raczej fotele z futerkowymi narzutami (czy to miękkość futra, czy może idealny punkt obserwacyjny - nie wiadomo, ale to właśnie na krzesłach czas uwielbiają spędzać koty).

zdjęcia: Aleksandra Dermont

Aranżacja strefy dziennej

Ciekawym elementem wystroju jest jasna kanapa o organicznych kształtach. Obły mebel stanął właściwie na środku salonu (na interesującym bąbelkowym dywanie). Jednak dzięki swoim  gabarytom i kształtom nie "dociąża" tego wnętrza. Jednocześnie dzięki swojemu zaokrąglonemu kształtowi nie stanowi przeszkody w drodze do kuchni. Tak samo zaokrąglona jest pufa - podnóżek, która może też pełnić rolę stolika.

Sypialnia z kącikiem do pracy i transparentną garderobą

Ze strefy dziennej przemykamy teraz szybko do sypialni. Duże, komfortowe łóżko stanowi centrum tej przestrzeni. Ciekawy akcent? Półka obok ażurowej ścianki pełniąca rolę nocnej szafki i dwie lampy zwisające na długich kablach (z wyłącznikiem na zagłówku). Z drewnianą ścianką znalazł się kącik home office. Pandemia wprowadziła w nasze życie wiele zmian i ograniczeń. Praca z domu była jedną z tych zmian i wymagała od nas dostosowania domowej przestrzeni do nowych warunków. Waszą uwagę chcemy zatrzymać na dłużej przy garderobie. Szafa zajmuje w sypialni całą ścianę. Ciekawością są szklane, transparentne fronty. Całość prezentuje się bardzo ciekawie. Tu nie ukryjemy jednak chwilowego bałaganu - niechlujnie złożone koszulki czy spodnie od razu rzucą się w oczy. 

zdjęcia: Aleksandra Dermont

Zobacz też: Dwupoziomowe mieszkanie w Krakowie. Miks japandi i elegancji rodem z kamienicy - tak mieszka młode małżeństwo

Aranżacja łazienki w stylu minimal

Na sam koniec udajemy się do łazienki. To zdecydowanie najbardziej minimalistyczne wnętrze w tym mieszkaniu. - W łazience został użyty jeden rodzaj płytki o nierównomiernym wzorze. Sama płytka imitująca kamień idealnie koresponduje z kolorem drewna, które pojawia się w całym mieszkaniu. Strefa toalety został ukryta za prysznicem - opowiada Joanna Piotrowska. Konsekwentnie zastosowano tu czarne dodatki - baterie, ramę lustra, ozdobny grzejnik. 

Czytaj również: Biel, drewno i bukiety z suchych traw - mieszkanie młodej lekarki