Dosłownie za chwileczkę festiwal w Cannes. My już dziś zaglądamy na Lazurowe Wybrzeże. Ten dom z cudnym basenem i chyba jeszcze lepszym widokiem na morze zawrócił nam w głowie. Ale po kolei...

Niecały kilometr od Cap Martina na Riwierze Francuskiej włoska pracownia architektoniczna Calvi Ceschia Viganò Architetti Associati zaprojektowała willę Blue Coast. Budynek swoją konstrukcją odpowiada niektórym ze słynnych modernistycznych założeń Le Corbusiera: dwie duże belki, dwie poziome linie łączące tu niczym most kamienne bloki – bryły posiadłości. Głównym założeniem architektów przy projektowaniu Blue Coast było łączenie przeciwieństw i stworzenie z nich harmonijnego, intymnego świata. Mamy więc mieszankę wody, stali, szkła i kamienia, grę światła. Drugi ważny cel, który przyświecał twórcom, to założenie, że dom ma po prostu sprawiać przyjemność. - Dom został zaprojektowany tak, aby zapewnić jak największą swobodę i wygodę przyjaciołom oraz organizować imprezy towarzyskie – mówią architekci z Calvi Ceschia Viganò Architetti Associati. Wyobrażamy sobie, że imprezy udają się tu znakomite.

Materiały wykończeniowe? Sporo tu spieków kwarcowychod Laminam inspirowane naturalnym marmurem, tradycyjnie wykorzystywanym w architekturze tego regionu Europy. Calacatta Oro Venato pojawia się w kuchni i salonie z imponującym widokiem na basen i morze, matowa Calacatta Oro Venato błyszczy nad basenem, za to antracytowy kamień mamy w łazienkach.