Ostatnio pisaliśmy Wam o basenie w hotelu Heron w Gródku nad Dunajcem, z którego roztacza się cudowny widok na rzekę i góry. Dziś pokazujemy miejsce, które śmiało możemy nazwać najpiękniejszym basenem w Polsce. To "Zdrój Wojciech" (wpisany do rejestru zabytków) w uzdrowisku Lądek-Zdrój wybudowany w 1680 roku bezpośrednio nad bijącym do dziś gorącym źródłem wody leczniczej. Obiekt przebudowano w neobarokowym stylu w 1880 roku. Jego architektura czerpie wprost z konstrukcji tradycyjnych łaźni tureckich. Pod przepiękną kopułą kryją się okrągły basen termalny i marmurowe wanny kąpielowe. Na ścianach urocze płaskorzeźby, do tego łuki, kolumny i pałacowe żyrandole. W "Wojciechu" możliwe są także zabiegi w Zakładzie Przyrodoleczniczym: kąpiele mineralne, kąpiele perełkowe, natryski, wirówki, masaże. Na piętrze obiektu znajduje się pijalnia wód mineralnych, jest również kawiarenka. 

Na instagramie znajdziecie sporo kadrów z basenu w Lądku-Zdroju. Nasze ulubione? To chyba te z profilu projektantki mody Natalii Siebuły. Natalia do swych sesji zawsze znajduje wyjątkowe lokalizacje (Dom Chemika w Puławach, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie). Jako tło do kampanii kolekcji sukien ślubnych le voeu wybrała właśnie Uzdrowisko Lądek Zdrój z jego wyjątkowym basenem. Coś nam mówi, że to miejsce będzie niedługo oblegane!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Uwielbiamy polskie Uzdrowiska! słynące z unikalnego mikroklimatu, bogactw naturalnych, poszanowania pięknej architektury i spokojnej, nieco nostalgicznej atmosfery. __ Dokładnie rok temu odwiedziliśmy podczas sesji zdjęciowej kolekcji ślubnej przepiękną halę zdrojową w spokojnym, malowniczym miasteczku Świeradów Zdrój, którego klimat w połączeniu z wodami mineralnymi pozwala ponoć na długo zachować młodzieńczy wygląd. __ Drugą odsłonę linii • le vœu • fotografujemy w Uzdrowisku Lądek Zdrój, które jest najstarszym kurortem wodoleczniczym na ziemiach polskich. Kąpiele w tutejszych wodach termalnych działają odmładzająco, a skóra pod wpływem zawartych w wodach radonu, siarki czy fluoru staje się bardziej gładka. Zdrój Wojciech to obiekt wybudowany w 1680 roku bezpośrednio nad bijącym do dziś gorącym źródłem wody leczniczej, przebudowany w obecnym, neobarokowym stylu w roku 1880, łączy w sobie niezwykłość architektury, wysmakowaną stylistykę oraz szlachetne wykończenia wnętrz. Przepiękna, oryginalna bryła budynku, wzorowana na planach łaźni tureckiej, dostarcza niezapomnianych wrażeń estetycznych. __ • le vœu • to zbiór naszych ulubionych modeli z poprzednich kolekcji odszytych w odcieniach bieli a także nowe formy i propozycje na uroczystość zaślubin. Cała kolekcja została wykonana z delikatnych włoskich tkanin i polskiego jedwabiu w naszej pracowni a ręczne plisowania w zaprzyjaźnionych zakładach. Wzory z linii • le vœu • dostępne są jedynie na zamówienie, na miarę po ustaleniu szczegółów i wyborze docelowych tkanin. __ #nataliasiebula #newstory fotografie • @cepiotr stylizacje • @mateunia makijaż • @maszcilos modelka • @luba_polska @magnesmodels produkcja • @katar_pitu

Post udostępniony przez natalia siebuła (@nataliasiebula) Kwi 9, 2019 o 11:49 PDT