Tematem tegorocznej edycji konkursu jest: „Drugie życie mebla. Recykling – potrzeba czy trend?
Jak co roku, kapituła konkursu, w której skład wchodzą osobowości ze świata designu wybierze najlepszy projekt, przygotowany w oparciu o zadany temat. 

Idea konkursu Młodzi na Start zrodziła się z potrzeby promowania projektantów, którzy stawiają pierwsze kroki na trudnej drodze projektowania. To również próba stworzenia drogi do kontaktów na linii projektant-producent-odbiorca. Co roku przed uczestnikami konkursu stawiamy konkretne zadanie, które ma na celu nie tylko sprowokowanie projektanta do świadomej odpowiedzi na konkretny temat, ale też zmierzenie się z realną potrzebą odbiorcy. Tegoroczne hasło konkursowe pozwala na dość szerokie spojrzenie i odpowiedź na problemy współczesnego wzornictwa, jakimi są nadmierna konsumpcja, nadprodukcja czy po prostu bylejakość – mówi Małgorzata Szczepańska, redaktor naczelna ELLE Decoration.

Najlepsze projekty zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, podczas festiwalu designu GDYNIA DESIGN DAYS 2018. Autor zwycięskiego projektu otrzyma 10 000 złotych. 
Na zgłoszenia czekamy do 7 maja 2018 roku.
Formularze zgłoszeniowe, regulamin oraz niezbędne szczegóły znajdziecie na mlodzinastart.elledeco.pl.
Mecenasem konkursu jest Centrum Designu Gdynia.
Partnerzy: PURO Hotels, Zamek Cieszyn, ELLE, Domo+, designteka.pl.