Pandy przyjadą do kopenhaskiego ZOO prosto z Chin w 2018 roku. Do tego czasu zostanie ukończona budowa ich nowej siedziby. Projekt wybiegu jest już gotowy i zobaczycie go w naszej galerii. Stoją za nim słynne, architektoniczne studio BIG (Bjarke Ingels Group) oraz Schønherr Landscape Architects.

Na wizualizacjach widzimy duży, okrągły wybieg zaprojektowany i podzielony w taki sposób, że przypomina wywodzący się z chińskiej filozofii symbol  yin i yang (uzupełniające się przeciwieństwa). Podział jest celowy - w jednej części będą przebywały samice, w drugiej samce. Na dwóch poziomach znajdą się między innymi: kryjówki, bambusowy gaj, mglisty las, niecka z wodą. Otoczenie ma zapewnić zwierzętom poczucie bezpieczeństwa, stworzyć komfortowe warunki sprzyjające reprodukcji. To bardzo ważne, szczególnie w przypadku gatunków zagrożonych wyginięciem. 

Wybieg dla pand znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie wybiegu dla słoni, zaprojektowanego także przez architektoniczną sławę - studio Foster + Partners