W najbliższą sobotę, w Galerii Letniej Ogród Leonarda da Vinci w Podkowie Leśnej odbędzie sie wernisaż wystawy poświęconej niezwykłemu artyście fotografikowi Rafałowi Lipskiemujednemu z najwybitniejszych polskich fotografów ostatnich lat. 

Wystawa "Rafał Lipski – wewnętrzne obrazy" odbędzie się ramach Festiwalu Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej i Milanówku.

Rafał Lipski specjalizował się w fotografii wnętrz i architektury, chociaż doskonale odnajdywał się także w fotoreportażu i innych gatunkach. Przez wiele lat współpracował z najlepszymi polskimi czasopismami i portalami wnętrzarskimi, takimi jak: Elle Decoration, Weranda, Dom & Wnętrze, Dobre Wnętrze czy Czas na wnętrze.

Ceniony przez architektów, stylistów, dziennikarzy i grafików za wyjątkowe wyczucie piękna, perfekcyjny warsztat oraz profesjonalizm i pasję. Zarówno w życiu prywatnym, jak i pracy zawodowej był osobą bardzo sumienną i pomocną. Zarażał pozytywną energią. Jako człowiek niezwykle ciepły i serdeczny, gromadził wokół siebie wielu oddanych mu ludzi. Marzył o wystawie swoich prac w galerii sztuki. Niestety nie zdążył tego zrealizować. Zmarł nagle 15 września 2016 r.

Fotografie, które zostaną zaprezentowane podczas wydarzenia to najlepsze prace Rafała Lipskiego, obrazujące nie tylko jego wrażliwość artystyczną i doskonały warsztat, ale też pokazujące jakim był człowiekiem. Spotkanie poprowadzi Szymon Majewski – przyjaciel artysty z lat dzieciństwa. 

Wernisaż rozpocznie się 3 czerwca 2017 r. o godz. 14.00 w Galerii Letniej Ogród Leonarda da Vinci w Podkowie Leśnej/Owczarni przy ul. Leonarda da Vinci 1.

Wydarzenie to ma nie tylko artystyczny charakter, ale jest także akcją charytatywną. Każdy jego uczestnik udział będzie mógł otrzymać pocztówkę - fotografię Rafała Lipskiego z numerem konta fundacji, która opiekuje się trójką dzieci artysty:

Fundacja Kultury LIBERTY ul. Kurpiowska 1/1, 81-554 Gdynia Nr KRS 0000217180 Nr konta 18 1050 1764 1000 0090 8009 8727 „Bracia Lipscy”

opracowanie: Anna Chwalińska