Piękno surowego, szarego betonu doceniają dziś nie tylko miłośnicy brutalizmu i fani wielkomiejskiej atmosfery. Szarości, będące podstawą lubianego, industrialnego stylu, wypadają świetnie solo jak i w zestawieniu z drewnem, stalą oraz nowoczesnym designem. Jak dopasować miejskie inspiracje do naszego wnętrza tak, by wszystko razem stworzyło spójną całość? Odpowiedź na to pytanie znaleźliśmy w najnowszej kolekcji TREND od TechniStone®. Cztery wzory konglomeratu kwarcytowego inspirowane miejskim szykiem dają możliwość stworzenia przestrzeni (kuchni, łazienki, strefy dziennej czy holu) dopasowanej do naszych indywidualnych sympatii i potrzeb. 

Królestwo minimalizmu 

Mniej znaczy więcej - to dewiza tego stylu. Tu królują proste formy, dyscyplina w dodatkach i kolorystyczna oszczędność. Sprawdzi się w nim szczególnie kamień TechniStone® Ambiente Light ze swoim subtelnym, niemal aksamitnym szarym wzorem. Idealne połączenie? Oczywiście bielą i czernią, choć do głowy przychodzi nam jeszcze zestawienie z kroplą pomidorowej czerwieni.

   

TECHNISTONE, KOLEKCJA TREND, WZÓR Ambiente Light

Artystyczny loft

Mieszkania na nowojorskim SoHo, industrialne przestrzenie zmienione w apartamenty, stare fabryki w Łodzi, kultowa Zona Tortona w Mediolanie - jak uzyskać taki efekt w swoim domu? Szarości, szarości i jeszcze raz szarości, do tego przemysłowe oświetlenie, okna bez firan czy zasłon, okablowanie i rury zostawione na wierzchu, bez osłon. Całość warto uzupełnić plakatami i sztuką współczesną. Do takiej industrialnej aranżacji idealny będzie TechniStone® Gobi Urban o matowej powierzchni z drobnoziarnistą strukturą i elementami przezroczystego oraz białego krzemienia. 

TECHNISTONE, KOLEKCJA TREND, WZÓR Gobi Urban Matt

Beton

Ten materiał to kwintesencja miejskiego klimatu. Stał się modny nawet we wnętrzach, którym niekoniecznie po drodze z industrialną surowością. Matowy wzór TechniStone® Noble Concrete Grey czerpie inspirację wprost z surowego i popularnego obecnie betonu. Noble Concrete Grey może stać się nietuzinkowym dopełnieniem nie tylko minimalistycznego mieszkania. Nam wydaje się wprost stworzony do wykończenia łazienki w stylu przypominającym domowe spa na greckich wyspach. 

Technistone, kolekcja Trend, wzór Noble Concrete Grey

Przemysłowy mrok 

Piękno miast tuż przed zapadnięciem zmroku inspiruje nie tylko artystów, ale także projektantów i architektów. Fani ciemnych barw, kojarzonych z elegancją i prestiżem polubią kamień TechniStone® Residente Dark. To wyrazista kombinacja szarego pyłu z ciemnymi odcieniami w kolorze cementu i żwiru o ciekawej, plastycznej fakturze. Widzimy go szczególnie w zestawieniu ze srebrem, miedzią lub jasnym drewnem i kontrastowo z bielą. 

TECHNISTONE, KOLEKCJA TREND, WZÓR Residente Dark