W okresie świątecznym nie ma ważniejszego mebla niż stół. To wokół niego gromadzą się domownicy i ich goście aby wspólnie celebrować ten uroczysty czas. Dlatego też, ważne jest aby w porę zadbać o jego odpowiednią aranżację.

Jak przygotować stół na Wielkanoc?

Wielkanocny stół, niezależnie od stylu na jaki się zdecydujemy, powinien wyglądać odświętnie i wyjątkowo. Należy zadbać o odpowiednie tekstylia, sztućce, szkło i zastawę. Nie muszą być to "rodowe" srebra, kryształy ani wiekowa porcelana. Wystarczy że nakrycie będzie kompletne i pasujące do siebie. Może być utrzymane w konkretnym wybranym przez nas stylu, lub wprost przeciwnie - na zasadzie kontrastu dobrane do siebie różne elementy serwisów. 
Bardzo ważne są tekstylia. Pamiętajmy, że najbardziej eleganckie są naturalne włókna. Nawet skromny, lniany obrus i bawełniane serwetki zawsze będą lepiej wyglądać niż wymyślne, nazbyt dekoracyjne wyroby z tkanin syntetycznych. Na rynku nie brakuje oczywiście tkanin zaprojektowanych specjalnie z myślą o Świętach. Są na nich haftowane kurczaki, gałązki bukszpanu i pisanki. 

Wielkanocny stół - inspiracje w dekorowaniu

Kluczową rolę w wielkanocnych dekoracjach odgrywają świeże kwiaty i świąteczne rośliny takie jak bazie, barwinek, prymulki, bukszpan czy młody owies. Wystarczy na środku stołu postawić bukiet żonkili czy tulipanów i miseczkę z samodzielnie wyhodowaną rzeżuchą a świąteczny klimat mamy gwarantowany.
Jeśli macie ochotę trochę zaszaleć, dodajcie kolorowe kokardy do przewiązania serwetek, kompozycje bajecznie kolorowych pisanek i kilka figurek wielkanocnych zajęcy, kurczaków albo baranków. Takie ozdoby doskonale prezentują się w wiklinowych koszyczkach albo w innych dekoracyjnych naczyniach, pasujących do koncepcji aranżacji stołu.

Pomysły i warianty dekoracji wielkanocnych stołów można mnożyć w nieskończoność. Najważniejsze by włożyć w nie serce, a efekt będzie gwarantowany.

Tutaj znajdziecie pomysły na ozdoby wielkanocne z papieru i świąteczne dekoracje okien

Wielkanocne stoły- inspiracje GALERIA >>>