Warsaw Home & Contract 2022

Dziś (19.10) oficjalnie rozpoczęła się 6. edycja wydarzenia biznesowego dla branży wnętrzarskiej targów Warsaw Home & Contract 2022. Na uczestników w podwarszawskim Nadarzynie czeka całe mnóstwo atrakci. W obrębie 5 hal targowych goście mogą poznać oferty ponad 700 wystawców z 6 sektorów targowych (Light, Textile, Kitchen, Furniture, Build i Bathroom).
 
Gościem specjalnym 6. edycji imprezy będzie Karim Rashid - międzynarodowa gwiazda designu (Hala F scena główna
20.10.2022 godzina 12:00). Na targach pojawi się także Nika Zupanc (Hala F scena główna, 21.10.2022 godzina 12:00). 

Stoiska i specjalne eventy

Wśród standów i stoisk na targach między innymi:

Cosentino
Tegoroczne stoisko Cosentino na Warsaw Home 2022 (hala D), zaprojektowane w formie instalacji artystycznej przez wielokrotnie nagradzany duet projektantów Martę Niemywską-Grynasz i Dawida Grynasza z Grynasz Studio, to wizualna opowieść o Hiszpanii, gościnnej, pełnej słońca, kolorów, szlachetnych materiałów i genialnej architektury.Goście odnajdą w przestrzeni stoiska nie tylko portfolio materiałów, ale także wiele informacji o procesie ich produkcji, optymalizacji zużycia energii, działaniach proekologicznych, a także o właściwościach produktów. W piątek 21 października o godz. 13:00, odwiedzający stoisko spotkają się z prawdziwymi gwiazdami architektury - Martą Peris i Jose Toral, finalistami tegorocznego konkursu Mies Van der Rohe Award, z barcelońskiej pracowni Peris+Toral Arquitectos.

Volante Design
Na stoisku między innymi kilka propozycji mebli dla klientów premium wykonanych z marmuru i drewna.  

Stoisko narodowe producentów mebli z Malezji
Producenci z Malezji zaprezentują swoje najnowsze kolekcje. Na stoisku narodowym, zlokalizowanym w hali F (F4.13), znajdziemy ofertę firm: Anggun Sofa & Interior, Simewood Products, SF Furniture, United Woodwork & Construction, Deep Furniture, Wild Industries, Huts Furniture, BLL Quality Wood Products, Promptcon Enterprise, Ly Furniture oraz Softline Furniture.

Zięta Studio 
Swoje stanowisko ma także Zieta Studio. Przestrzeń marki to opowieść o monomateriale i trwałości - rozwiązaniach tak potrzebnych obecnym i przyszłym pokoleniom a do tego manifest ciągłego rozwoju ludzi i narzędzi.  

Gala Collezione 
Polski producent mebli tapicerowanych, pokaże w oddziałującej na zmysły przestrzeni wystawienniczej zarówno swoje premierowe kolekcje jak i dobrze znane, bestsellerowe modele sof, narożników, foteli i mebli modułowych, dopasowujących się do metrażu i potrzeb użytkowników. 19 października o godz.12:00 na stoisku pojawią się czołowi blogerzy i influencerzy wnętrzarscy. W czwartek, 20 października o godz.10:00 architekt Monika Staniec opowie o najnowszych trendach w urządzaniu wnętrz. W piątek, 21 października w godz. 14:00-18.00 będzie można skorzystać z bezpłatnych porad architektów z pracowni Decoroom. 

Grupa Kolektywni
Na targach można także odwiedzać wspólne stoisko KOLEKTYWNYCH - HALA F, F 2.40.

Devo
Specjalnie zaprojektowane stoisko o powierzchni ponad 320 m2 zaaranżowane zostało tak, by pokazać najważniejsze 15 kolekcji z 22 dostępnych w katalogu marki. Już od progu gości witać będzie olbrzymie zdjęcie łazienkowej kolekcji LOTOS zaprojektowanej przez Krzysztofa Chróścielewskiego. Nie zabraknie oczywiście nagrodzonych nagrodą must have kolekcji SONET, MOOD oraz OVAL zaprojektowanych przez GRYNASZ STUDIO. Będzie można je zobaczyć w nowych zestawieniach kolorystycznych, nawiązujących do najnowszych trendów.W drugim dniu targów - 20 października o godz. 15.00 będzie można osobiście porozmawiać z projektantami aż 8 kolekcji mebli Devo, które są prezentowane podczas wydarzenia - GRYNASZ STUDIO     

Nobonobo
Podczas targów Nobonobo zaprezentuje swoje meble, które na co dzień znajdują się w wybranych salonach w Polsce oraz za granicą. Fachowcy związani z firmą wtajemniczą odwiedzających w specyfikację sof, foteli czy stolików z oferty marki. Architekci i projektanci będą mogli również skorzystać ze specjalnie przygotowanych katalogów i wzorników tkanin.Stoisko Nobonobo znajdzie się we wspólnej przestrzeni grupy Kolektywni, które obejmie prawie 200 m2. Punkt dostępny będzie w hali F.