Niedawno pisaliśmy Wam o muralu z Chopinem na Tamce od Good Looking Studio i Barrakuz. Dziś przedstawiamy kolejną wartą uwagi pracę studia, tym razem na Madalińskiego w Warszawie. To Wallphabet - ukłon dla typografii, kaligrafii i liternictwa. 

W projekcie udział wzięło kilkunastu artystów i pasjonatów, którzy na co dzień tworzą litery różnymi technikami. Każdy z zaproszonych gości zaprojektował przynajmniej jedną literę alfabetu. Swoje litery wymalowali: Alec Tear, Copenhagen Signs, Kamil Borowski, Maja Kobylińska, Otto Baum, Partners in Crime, Patrycja Podkościelny, Patryk Hardziej, Rudy Walldog, Rylsee, Sign of Power, Slowmotion, Typowarszawa, Weronika Kasprzyk i Zuzanna Rogatty. Za stworzenie spójnej całości w formie kolażu i przeniesienie jej na ścianę odpowiada Good Looking Studio.

Ten projekt był dla nas ważny, ponieważ to właśnie od pasji do liter zaczęła się historia Good Looking Studio. Bez niej nie doszlibyśmy tu, gdzie jesteśmy dziś. Uznaliśmy więc, że warto włożyć wysiłek i w imieniu całej społeczności osób skupiających się wokół liternictwa dotrzeć pod strzechy i zainteresować naszą pasją szersze grono odbiorców. Cieszymy się, że nasza inicjatywa spotkała się z tak pozytywnym odbiorem zaproszonych artystów oraz lokalnej społeczności.- mówi Piotr Ruszkowski, pomysłodawca Wallphabetu i Creative Director w Good Looking Studio.