Virgil Abloh: Figures of Speech

Virgil Abloh zmarł 28 listopada 2021 roku w wieku 41 lat. Projektant i wizjoner odszedł po nierównej walce z rzadką postacią raka – naczyniakomięsakiem. Ta wiadomość złamała serca i pogrążyła w żałobie cały świat mody. Teraz, po 7 miesiącach od śmierci Abloha w Brooklyn Museum w Nowym Jorku możemy oglądać wystawę poświęconą twórczości designera - Virgil Abloh: Figures of Speech.  

 Wystawa w Brooklyn Museum

Virgil Abloh: Figures of Speech skupia się na dwóch ostatnich dekadach w życiu projektanta. Wystawa gromadzi jego najważniejsze pomysły, wylicza słynne artystyczne współprace (na przykład z Takashim Murakamim, Kanye Westem czy Remem Koolhaasem). Są też oczywiście projekty stworzone dla Off-White i Louis Vuitton. Goście zobaczą między innymi rysunki projektanta, ubrania, meble video z pokazów, muzyczne ciekawostki z jego doświadczeń jako DJa. Ekspozycja, której kuratorem jest Antwaun Sargent, powstała z inicjatywy Michaela Darlinga dla Museum of Contemporary Art w Chicago. Virgill urodził się w Rockford w Illinois, a w  Illinois Institute of Technology w Chicago studiował architekturę.

- Wystawa Virgil Abloh: Figures of Speech pochyla się nad fascynacją Abloha komunikatywną mocą projektowania. Jego nieoczekiwane użycie języka i cudzysłowów zmienia jego projekty i zafascynowanych nimi ludzi w tytułowe figury retoryczne. To innowacyjne podejście do języka i sposobów, w jakie ludzie wchodzą z nim w interakcję, zaowocowało zabawnym Duchampowskim stylem - czytamy w komunikacie prasowym wystawy. Ekspozycję będzie można oglądać do 29 stycznia 2023 roku.