Dom w sezonie jesień-zima 2015/16 to przede wszystkim przytulny dom! Otulony miękkimi tkaninami - welwetem i aksamitem, dzierganymi na drutach poduszkami, kocami i pledami, pełen naturalnych materiałów, głównie drewna. 

Trendy jesień-zima 2015/2016:

1. Przytulne aksamity i welwety

Aksamit - tkanina pochodząca z Indii - w tym sezonie podbije szturmem nasze domy! Pokryje meble, rozsiądzie się wygodnie w fotelu i na sofie, położy na łóżku i otoczy stosem aksamitnych poduszek w intensywnych kolorach.

Welur, podobnie jak aksamit, pochodzi z Indii i pierwotnie wytwarzany był do wyrobu wytwornych strojów. Obecnie obija się nim meble, a także produkuje dywany. Miękkość aksamitu i welwetu ogrzeje nas w jesienne dni i z pewnością pozwoli przetrwać chłody.

2. Robimy na drutach! 

Robótki z drutach to hit już od kilku sezonów wciąż mocno widoczny w ofercie producentów domowych akcesoriów. Dziergane pufy, poduszki, koce i pledy, a nawet ubranka dla kubków czy abażury lamp pełnią funkcję rozgrzewającą i ogrzewającą! Plecione warkocze i skandynawskie sploty miękko wpiszą się w każdy styl wnętrza.

3. Miks kolorów i wzorów

Na jesień nasz dom nie musi wyglądać idealnie. Tkaniny nie muszą być do siebie idealnie dobrane kolorystycznie, a dodatki współgrać stylem. Mieszamy według własnych upodobań kolory i wzory, tworząc indywidualne i niepowtarzalne kompozycje.

4. Prosto z lasu! 

Drewno to niezastąpiony, naturalny materiał, ociepla wnętrze i powoduje, że dom emanuje energią. Jego zastosowanie jest bardzo wszechstronnę, od mebli, podłóg, po akcesoria dekoracyjne. Nowoczesne zastosowanie drewna w niczym nie przypomina wiekowej boazerii! To design na najwyższym poziomie, jeszcze bardziej porządany, bo można łączyć go bez przeszkód z wieloma materiałami.

5. Nie tylko szkocka! 

Krata w roli głównej w sezonie w jesienno-zimowym może występować we wszystkich pomieszczeniach w dowolnej kombinacji kolorystycznej. Choć kojarzy się z kuchnią, znajdzie swoje zastosowaie na wszystkich pomieszczeniach i na tkaninach - od pościeli, przez tapety, pokrycia mebli, tkaniny kuchenne, a nawet kafle. Można łączyć ją z innymi motywami, ale należy zachować ostrożność, żeby mnogość wzorów i kolorów nie wprowadziła zbyt wielkiego chaosu w domu.

6. Chłodne pastele

Skandynawski styl oparty na białym wnętrzu z prostymi sprzętami to klasyk klasyków. Sprawdza się zarówno w chłodnej Skandynawii, jak i pod każdą inną szerokością geograficzną. Proste, minimalistyczne wnętrza z oszczędną paletą barw wzbogaconą o chłodne pastele - zgaszone szarości i błękity, w oprawie bielonego drewna i cegły, pozwolą nie dać się nam jesiennej depresji, wprowadzą więcej światła i świeżości. 

Trendy jesień-zima 2015/2016 we wnętrzach - galeria>>