Z pozoru skromne, drewniane domki od północy nie odznaczają się specjalnie na tle pohalańskiego krajobrazu. Od południa jednak otwierają widokowo swoje wnętrza na imponującą panoramę Tatr. Takie są właśnie The Boats - domki w Kościelisku zaprojektowane przez pracownię Karpiel Steindel Architekci.

Drewniane domki z widokiem na Tatry

Dzięki zastosowaniu barwionych na czarno dranic – postarzanego drewna - domy nawiązują do górskich szałasów. Dwa z domków, przewidziane jako letniskowe, wywołują też jednak marynistyczne skojarzenia. Ich jasne, modrzewiowe drewno na "podbrzuszu" przywołuje na myśl kadłuby statków.

Monolityczny charakter elewacji uwydatniony dzięki monochromatycznej kolorystyce podkreślają sprytnie schowane drzwi (wejściowe i grażowe). Aby jednak optycznie przełamać wielość bryły głównego budynku oraz osłabić jego dominację nad dwoma mniejszymi domkami, w projekcie zastosowano przeszklony łącznik między garażem a częścią zasadniczą zabudowy. Na uwagę zasługuje też przesunięcie dachu względem osi budynku. Taki zabieg spowodował wydłużenie okapu od południa. W ten sposób powstało naturalne zadaszenie dla tarasu. Idealna baza wypadowa do górskich wycieczek i relaksu u stóp gór.