Na krakowskim Zabłociu, przy ulicy Romanowicza powstaje właśnie akademik Livinn Kraków. Styl zlokalizowanego w dawnych przestrzeniach zakładów Telpod miejsca będzie nawiązywał do jego industrialnej przeszłości. W budynku na studentów mają czekać różne mieszkania (pojedyncze lub przeznaczone dla kilku osób). Każde z nich, oprócz sypialni, będzie posiadało pokój dzienny z wspólną przestrzenią do nauki, kuchnię łazienkę, dostęp do internetu. Wszystkie wnętrza będą umeblowane.  

Jakie inne udogodnienia i atrakcje dla studentów przygotowano w tym miejscu? To między innymi strefa gier i rozrywki, sala kinowa, kuchnia przeznaczona do wspólnego gotowania, lobby z huśtawkami, wewnętrzne patio zacienione drzewami, na którym można poczytać lub po prostu się zrelaksować. W budynku powstaną także sklep, drogeria, restauracja i kawiarnia.

Projekt realizowany jest przez Golub GetHouse we współpracy z amerykańską firmą CA Ventures International, która ma już ogromne doświadczenie w tego typu realizacjach. Za codzienne funkcjonowanie Livinn Kraków i organizację aktywności studenckich odpowiedzialny będzie specjalnie do tego celu stworzony zespół. Akademik ma być gotowy na przyjęcie studentów na początku roku akademickiego 2019/2020. Studenci, chcielibyście tak mieszkać?