Lucie Hovorkova, właścicielka tego domu w malowniczej, czeskiej wsi Němčice uwielbia skandynawski minimalizm. Nic dziwnego, że swój dom zapragnęła urządzić także w tym stylu. Projektem wnętrza zajęła się sama. Wprowadzenie motywu skandynawskiego było dla Lucie wręcz naturalnym wyborem: - Inspirację czerpałam z sieci społecznościowych i Pinteresta. Mam również kilka ulubionych sklepów wnętrzarskich, w których często inspirują mnie różne elementy wyposażenia. Nie bez znaczenia są dla mnie również trendy i moda. Styl skandynawski tak bardzo mnie oczarował, że postanowiłam przebudować nasz pierwszy dom. W przypadku drugiego nie miałam wątpliwości, na jaki motyw się zdecydować - tłumaczy. 

Owocem jej pracy jest otwarta, minimalistyczna, bardzo jasna przestrzeń w skandynawskim stylu z widocznymi, drewnianymi belkami pod sufitem. W salonie stanęła szara sofa i dębowy stolik. Kuchnia to oszczędna w wyrazie biała zabudowa, na blacie pojawił się konglomerat kwarcowy Technistone we wzorze Noble Carrara w wersji polerowanej. W całej kuchni Lucie postawiła na proste formy, które zdobi biel uzupełniona czarnymi dodatkami w postaci lamp, hockerów oraz sprzętów AGD.

W łazienkach, Lucie zdecydowała się na surowe materiały w postaci szarych płyt, które przełamane zostały drewnianymi meblami oraz białymi akcentami. W tych wnętrzach nie znajdziemy niczego, co mogłoby wydawać się zbędne, lustra nie posiadają ram, a blat przyozdabiają jedynie naturalne gałązki bawełny, świeczka oraz niezbędne kosmetyki w minimalistycznych opakowaniach. Blat to również konglomerat od Technistone.