1 lipca przed głównym wejściem do Muzeum Auschwitz otwarto  wystawę „Through the Lens of Faith – Przez pryzmat wiary”. Przygotowało ją Amud Aish Memorial Museum z Nowego Jorku. Instalację zaprojektował słynny architekt - Daniel Libeskind. Na wystawę składa się 21 fotografii autorstwa Caryl Englander. Widnieją na nich Żydzi, Polacy i Romowie, którym udało się ocaleć. Zdjęciom towarzyszą fragmenty relacji byłych więźniów na temat obozowej rzeczywistości.

Projekt przestrzeni stworzony przez Daniela Libeskinda przywodzi na myśl obozowy pasiak i kraty. Architekt  po obu stronach ścieżki umieścił wysokie, lustrzane panele. To na nich zawieszono fotografie. Zewnętrzne powierzchnie paneli odbijają otoczenie. 
Ta wystawa przybliża historie Ocalałych, wplatając ich intymne relacje w kontekst obozu i współczesnego życia. Nie jesteśmy w stanie zrozumieć milionów zamordowanych w czasie Zagłady, ale możemy zrozumieć historię jednej osoby – tak o wystawie powiedział Daniel Libeskind. 

Wystawę "Przez pryzmat wiary" można będzie oglądać przed wejściem do Miejsca Pamięci Auschwitz do 30 września 2020 roku.