Mobilne, eko, zdrowe, bez zbędnej chemii - tak polska firma REDUKT opisuje stworzone przez siebie domy. Wyselekcjonowane drewno, owcza wełna i kółka, które dają mobilność to tylko niektóre z zalet domków. Dziś opowiemy Wam o nich trochę więcej i zajrzymy do ich wnętrza.

Pomysłodawcą i twórcą domów jest Marcin Jarysz. Drewniane chatki powstały z myślą o potrzebach i pragnieniach współczesnych mieszkańców miast. Wielu z nich często się przeprowadza, przemieszcza, choć na krótki czas ucieka przed zgiełkiem metropolii, marzy o weekendowym domu na wsi lub o siedlisku nad jeziorem, a jednocześnie boi się niedogodności związanych z dojazdami. Dom na kołach wydaje się być idealną odpowiedzią na te potrzeby i plany. Mimo niewielkiej powierzchni (trzy modele domków pomieszczą od 2 do 4 osób) może stać się całorocznym, funkcjonalnym lokum. Może też pełnić funkcje domku weekendowego. REDUKT można ustawić na własnej działce bądź wynajętym kawałku ziemi.

Każdy dom powstaje na specjalne, indywidualne zamówienie. Aranżacja wnętrza odbywa się po ustaleniu potrzeb i preferencji klienta. W środku może być ogrzewanie elektryczne, gazowe lub piecyk typu koza. Meble? Modułowe. Zazwyczaj są łóżka, aneks kuchenny ze zlewem, schody na antresolę zintegrowane z regałem i biurkiem. Oczywiście jest też miejsce na małą łazienkę z prysznicem, umywalką i toaletą. Co ważne domki REDUKT zostały pomyślane tak, by można było je przewozić na drogach w Polsce i UE przez osoby posiadające prawo jazdy kategorii B+E, czyli standardowe z rozszerzeniem na ciągnięcie przyczepy. Ceny? Zaczynają się od 80 tysięcy złotych.

Jak się Wam podoba ten pomysł wpisujący się w światowe trendy minimalizmu, mikroarchitektury i downsizingu?