Dziś zapraszamy Was do obejrzenia projektu RE:PERFECT HOUSE Marcina Tomaszewskiego - architekta z biura projektowego REFORM. Swoją koncepcję starał się zrealizować z dbałością o detale.

Zakup działki w tym konkretnym miejscu nie był przypadkowy. Wybór padł na jedną z łódzkich dzielnic – Polesie.  Ta lokalizacja jest postrzegana jako wyjątkowo malownicza, ze względu na bliskość zielonych terenów oraz chętnie zamieszkiwana przez rodziny z dziećmi. Skąd nazwa "RE: PERFECT HOUSE"? Według architekta już sama działka to perfekcja w czystej postaci.

,,Działka ma perfekcyjny kształt, perfekcyjne wymiary, perfekcyjną powierzchnię, perfekcyjne położenie względem stron świata, perfekcyjne położenie w mieście, perfekcyjne otoczenie wkoło siebie - ogólnie zostało odnalezione perfekcyjne miejsce na stworzenie perfekcyjnego domu"- mówi architekt Marcin Tomaszewski. Inwestorzy mieli całkiem wysokie wymagania, co do projektu. Dokładnie wiedzieli, czego chcą, ponieważ to nie pierwszy ich dom. Zależało im na tym, aby ich rodzinna przestrzeń była jak najbardziej funkcjonalna i zgodna z ich skrupulatnym opisem. To małżeństwo z dwójką dzieci, więc każdy ruch projektowy wymagał szczególnego przemyślenia. Dom umiejscowiono w północno-wschodniej części działki. Architektowi zależało na tym, aby każda funkcjonalna strefa parteru była osobną bryłą. Piętro budynku pełni funkcję wyłącznie sypialnianą.  Prostopadłościan zawisł nad nieregularnym parterem. 

Pomieszczenia są umiejętnie rozplanowane, a wejście domu zostało zaprojektowane tak, aby prowadziło do wszystkich stref. Sporym wyzwaniem okazał się być w szczególności garaż. Zadaniem architekta było stworzenie garażu 4-stanowiskowego, który wygląda, jak 2-stanowiskowy.  Tak powstał garaż, który ma dwa wjazdy - jeden od zachodu, a drugi od wschodu.  Z salonu rozciąga się widok nie tylko na wielofunkcyjny taras, ale także na uspokajającą, malowniczą naturę. Na tarasie wyodrębniono kilka stref - jadalnianą, wypoczynkową, grillowo meczową, basenową i leżakową. 

Materiały wykończeniowe w tym projekcie to: tynk biały - wyróżnia główne, dominujące bryły budynku, do tego allucobond czarny, który pełni funkcję wykończenia ścian elementów budynku, które chowają się pod białe formy, oraz ceramiczne płyty nero marqina, którymi wykończono elementy podtrzymujące lub wyciągające do przodu niektóre strefy domu.  Wisienką na torcie są zaprojektowane iluminacje świetlne z pasków ledowych, które podkreślają wygląd budynku nocą.