W samorządowym konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej basenu krytego w Piasecznie wśród 22 otrzymanych zgłoszeń wygrał projekt od pracowni Macieja Popławskiego z Wrocławia. Nowoczesny kompleks rekreacyjny ma stanąć na działce w pobliżu ulicy Chyliczkowskiej. Jak będzie wyglądał nowy basen? W środku architekt zaplanował dużo drewna, kafle w jasnych odcieniach i białe zjeżdżalnie. Na zewnątrz drewno pojawi się na elewacji, a na niektórych dachach geometrycznej bryły znajdą trawniki. 

Najpiękniejszy basen w Polsce

 W uzasadnieniu werdyktu jury czytamy: Za właściwe ujęcie skali obiektu i przyjęte rozwiązania materiałowe w kontekście lokalizacji nowej inwestycji. Użycie prostych w formie i powściągliwych środków wyrazu, będących we właściwej relacji z sąsiednią zabudową i otaczającą budynek przyrodą, świadczy o wrażliwości i wysokiej kulturze projektowej autora/ów nagrodzonej pracy. Zastosowana siatka modułu konstrukcyjnego 4x4 m stała się podstawą do ukształtowania zarówno czystej w formie bryły budynku, klarownych rzutów jak i eleganckiego układu przestrzennego, w których we właściwych proporcjach i relacjach zawarto program funkcjonalny obiektu. Na uwagę zasługuje także strefa basenów zewnętrznych, która została właściwie zintegrowana z basenami krytymi przez zastosowanie siatki modułowej i jednorodnego materiału. W opinii Sądu Konkursowego uznanie zyskały także rozwiązania wnętrza obiektu, czyste w swej formie i emanujące spokojem.

Basen miał być gotowy już w 2023 roku. Ze względu na epidemię koronawirusa budowa może jednak ulec wydłużeniu do 2024. Jej koszt oszacowano na około 40 milionów złotych.