Lampa w stylu boho świetnie wpisuje się w wakacyjny klimat. Wykonana jest najczęściej ręcznie z bambusa, wikliny lub rattanu. Ze względu na rodzaj tworzywa lampa jest lekka i nawet jeśli jest duża, to nie dominuje ona pomieszczenia. Zestawiona z odpowiednią żarówką daje ciepłe światło. Ażurowe klosze boho lamp tworzą dodatkowo cudną grę cieni na ścianie. Ze względu na sposób wykonania każdy z kloszy jest w gruncie rzeczy niepowtarzalny. 

Gdzie kupić rattanową lampę?

Boho lampy z rattanu i bambusa kupicie na przykład w IKEA. Najpopularniejszy model będący bestsellerem marki to zdecydowanie SINNERLIG. W ofercie szwedzkiego giganta pojawiają się też co jakiś czas inne boho lampy (czasami naprawdę szybko znikają z oferty). W tej chwili warto zwrócić uwagę na limitowaną kolekcję KNIXHULT. Ładne lampy w różnych rozmiarach są też w serii INDUSTRIELL.
Boho lampy z naturalnych materiałów to także produkty, które znajdziecie w asortymencie...skandynawskich marek. Styl skandynawski kocha naturę, zatem wiklina i rattan są tu jak najbardziej na miejscu. Wyplatane klosze kupicie więc u: Tine K Home, HK Living, Nordic Decoration, Madame Stoltz. Warto też sprawdzić ofertę sklepów Westwing i Boho Swing (tu dodatkowo znajdziecie całe mnóstwo skarbów do mieszkania w stylu boho).

Gdzie powiesić boho lampę?

Boho lampa pasuje oczywiście do wnętrz w stylu boho, ale nie tylko. Po drodze jej ze stylem skandynawskim, vintage i kolonialnym. Będzie wyglądała dobrze w sypialni, pokoju dziecka, jadalni, na tarasie czy werandzie.