Muzeum Polskiej Wódki mieści się w XIX-wiecznym budynku Rektyfikacji, na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. To właśnie tutaj działała jedna z najbardziej znanych fabryk wódek w Polsce. Jakie atrakcje czekają na gości Muzeum? Przede wszystkim pięć galerii tematycznych z instalacjami multimedialnymi oraz sala kinową. Jest też Bar Akademii Wódki, miejsce degustacji oraz warsztatów edukacyjnych poświęconych zasadom serwowania alkoholu. Ponadto w barze „¾” można skosztować wyjątkowych koktajli na bazie Polskiej Wódki. Są też Bistro WuWu oraz restauracja ZONI. 

Wnętrza zaprojektowała pracownia Nizio Design International (znana także z innych muzealnych realizacji, na przykład Muzeum Powstania Warszawskiego czy POLIN). 

Muzeum Polskiej Wódki to projekt unikalny i ciekawe dla architekta wyzwanie, którego celem jest tchnięcie nowego życia w poindustrialne mury dawnej fabryki wódek. Przekraczając progi przestrzeni ekspozycyjnej, zwiedzający zanurzą się w świat historii, smaków, barw i tekstur nierozerwalnie związanych z produkcją i dziejami najpopularniejszego rodzimego trunku. Zadaniem moim i zespołu Nizio Design International było wykreowanie w zabytkowym i rewitalizowanym obiekcie takiej przestrzeni, w której specjalnie zaprojektowana scenografia oraz multimedia i interaktywne stanowiska pozwolą gościom odczuć wszystkimi zmysłami ducha tego miejsca – mówi Mirosław Nizio.

Wnętrze Muzeum Polskiej Wódki zobaczycie w naszej galerii. Muzeum będzie otwarte codziennie, od niedzieli do czwartku w godzinach 10:00-20:00, a w piątki i soboty od godziny 11:00 do 21:00. Bilet wstępu kosztuje 40 zł. Przewidziano również voucher na degustację Polskich Wódek. Muzeum mogą zwiedzać goście pełnoletni.