Chętni na wirtualną wycieczkę do Berlina? Zapraszamy. Dziś zaglądamy do mieszkania (116 metrów kwadratowych!) w starej kamienicy na berlińskim Kreuzbergu. Jego remontem i aranżacją zajmowała się Kasia Łuczak z pracowni Studio Bosko

Dom z pasją - Zofia Chylak  

Klub kolacyjny w mieszkaniu

Właściciele to młoda para - miłośnicy sztuki i dobrego wzornictwa. Tych elementów nie mogło więc zabraknąć w realizacji. Pasją gospodarzy jest też gotowanie. Prowadzą klub kolacyjny, mieszkanie musiało więc być dostosowane do jego wymogów. W związku z tym zniknęła ściana oddzielająca wcześniej kuchnię od jadalni. W tak uzyskanym nowym, przestronny pomieszczeniu jest więc teraz sporo blatów roboczych, granatowa zabudowa i wyspa, do tego duży stół z krzesłami i ławą oraz bufet vintage z teakowego drewna. W strefie dziennej stanęła szara sofa, wygodny szezlong i regały na książki w ciekawym kolorze. 

Część prywatna mieszkania

Granat ponownie pojawia się na ścianach sypialni. Zestawiony z bielą i jasnym kolorem parkietu na podłodze tworzy kojącą mieszankę sprzyjającą wypoczynkowi. We wnęce pokoju sprytnie ukryto garderobę. Łazienka pasuje do reszty wnętrz. Tu królują białe płytki metro tiles w połączeniu z czarnymi i srebrnymi akcentami. W całym mieszkaniu na ścianach znajdziemy sztukaterię oraz starannie dobrane plakaty, grafiki i obrazy.