Jesienna kolekcja duńskiej marki JYSK otula ciepłym pledem, podsuwa pod głowę poduszki w subtelne wzorki, a do głowy kilka dobrych pomysłów na praktyczne rozwiązania w małym mieszkaniu. Bardzo przyjemna w odbiorze sesja jesienna przekonuje nas bez trudu, że salon, jadalnia i sypialnia w niedużym mieszkaniu mogą być wygodne - pełne praktycznych rozwiązań, a jednocześnie przytulne.  

JYSK także i tym razem w swej kolekcji proponuje ładne tkaniny, ciekawą ceramikę, kolorowe szkło, ponadczasowe, uniwersalne meble i dużo efektownych drobiazgów. Z mebli szczególnie wpadła nam w oko leżanka, która świetnie sprawdzi się jako dodatkowe łóżko dla gości (rozkłada się do rozmiarów dwuosobowego łóżka). Niewielkie, eleganckie stoliki pomocniki oraz sprytne; pojemne lecz jednocześnie niezbyt głębokie półki na ścianę oraz ławki czy konsole o niedużych wymiarach - wszystkie świetnie odnajdą się w małych mieszkaniach, ale ich ładne formy nie "zginą" też w większych przestrzeniach.

Wśród dodatków spodobały nam się wazony z bursztunowego i zielonego szkła oraz ceramczne wazony i donice o drobnych wzorkach strukturalnych. Ładna pościel i poduszki dekoracyjne w motywy rodem z zielnika czy te ze sztucznego  futra w modnym kolorze millenial pink także wpadły nam w oko. Są też świeczki, lampy dodające wnętrzom blasku i wszystko to, co sprawia, że wnętrze jest hygge.

JYSK to duńska marka, a Duńczycy - wiadomo - hygge mają we krwi.

Tekst: Ela Stasiak