Architektura Fire Island

Fire Island to jedna z wysp położonych wzdłuż południowego brzegu Long Island. Mieszkańcy Nowego Jorku lubią spędzać tu wolne dni szczególnie latem. Wyspa słynie ze swojej modernistycznej architektury. Sporo tu budowli osobliwych i oryginalnych. Jedną z nich jest z pewnością słynny Dom Piramida. Budynek z lat 60. ubiegłego stulecia to dzieło argentyńskiego architekta Julio Kaufmana. Znaki szczególne? Trójkątny dach (i daszki mniejszych pomieszczeń) budowli. Do tego ogromne przeszklenie w salonie, przez które mieszkańcy mogą podziwiać wydmy w National Seashore i fale Atlantyku.  

Dom Piramida na sprzedaż

Drewniany dom przeszedł gruntowną renowację po roku 2000 (wtedy mieszkał tu scenarzysta i dramatopisarz Paul Rudnick). Wtedy też architekt Hal Hayes zaproponował kilka nowych rozwiązań i udogodnień. Od tego czasu nieruchomość dwukrotnie zmieniła właściciela, obecnie trafiła zaś na sprzedaż za pośrednictwem agencji Brown Harris Stevens. Cena, za którą można kupić "Piramidę"? 6,5 miliona dolarów. Agenci podkreślają, że dom jest świetną inwestycją także jeśli chodzi o potencjalny wynajem krótkoterminowy.

Czytaj także: Styl Hampton w mieszkaniu. Szyk z Long Island

Wnętrza Domu Piramidy

mediadrumimages/BrownHarrisSteve/Media Drum/East News

Jak wygląda wnętrze Domu Piramidy na Fire Island? Sporo w niej wspomnianego już wcześniej drewna i szyku mid century modern. Głównym pomieszczeniem jest salon połączony z jadalnią i kuchnią (ten z widokiem na ocean). Znajdziemy tu rustykalne kafle, fronty z surowego drewna, rustykalną ceramikę, kamienne blaty stołów i stolików, kominek.  Na parterze mamy sypialnię z kominkiem, garderobę, małą biblioteczkę i kolorowe ławy. Wszystko w przyjaznej, ciepłej kolorystyce: miodowe odcienie drewna, delikatne niebieskości i kropla czerwienie w dodatkach plus żywa zieleń w donicach. Na terenie nieruchomości mamy też spory basen i małe domki-kabiny, z których mogą komfortowo korzystać goście przyjeżdżający do gospodarzy z wizytą na dłużej.

Zobacz też: Dom przy plaży w Westhampton