DO IT YOUR WAY. Polish Design in Pieces, to wystawa polskiego designu, którą podobnie jak Śląski dizajn można zobaczyć na Ventura Lambrate podczas trwającego właśnie mediolańskiego tygodnia designu.

Kuratorzy tej ekspozycji wybrali takie polskie projekty, które umożliwiają interakcję między przedmiotem, a człowiekiem. Znalazły się wśród nich rzeczy, które trzeba  samodzielnie złożyć, takie którym użytkownik może nadać kształt lub ma wpływ na ich ostateczny wygląd. Kuratorzy zapewniają narzędzia, przejrzystą instrukcję, pomoc (w razie potrzeby!) i… czekają na efekty.

"Dla projektantów nie ma cenniejszej rzeczy, niż obserwowanie jak ich produkt zyskuje swój ostateczny kształt w rękach użytkownika. Z tym większą radością powierzamy w ręce międzynarodowej publiczności polskie wzornictwo i nie możemy się doczekać, jak wiele się od nich na jego temat dowiemy". - tłumaczy Ewa Solarz, jedna z kuratorek wystawy.

"Wierzymy, że odbiorcy opowiedzą nam o tych produktach znacznie więcej, niż my sami jesteśmy w stanie powiedzieć!"– dodaje Megi Malinowska z TABANDY.

Twórcza praca zwiedzających będzie rejestrowana przez zautomatyzowany system aparatów fotograficznych. Dzięki temu powstaną animacje poklatkowe. Zabawy na wystawie będzie można także śledzić na bieżąco na stronie doityourway.culture.pl oraz w mediach społecznościowych Culture.pl. 

Kuratorami wystawy są: Ewa Solarz oraz grupa projektantów TABANDA (Megi Malinowska, Filip Ludka i Tomek Kempa).

"Wystawą DO IT YOUR WAY pragniemy przypomnieć, że design tworzony jest dla odbiorców i bez nich nie istnieje. Chcemy przypomnieć, że design może być źródłem ciekawości, inspiracji, radości i zabawy zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci" – mówi Barbara Krzeska, kierownik projektu Polska Design w Instytucie Adama Mickiewicza.

Wystawie towarzyszy limitowana seria 8 ilustracji zaprojektowanych przez czołowych polskich ilustratorów. Prace są interpretacją hasła Polski Design. Do współpracy zaproszeni zostali : Patryk Mogilnicki, Edgar Bąk, Dominik Cymer, Dawid Ryski, Gosia Gurowska, Kasia Bogucka, Paweł Jońca i Monika Hanulak. Na wystawie będą rozdawane świetne plakaty - codziennie po 100 sygnowanych sztuk!

 
DO IT YOUR WAY
14-19 kwietnia 2015
Ventura Lambrate
Via Ventura 5
Mediolan, Włochy