Dzisiaj zaglądamy do Sosnowca. Dom o powierzchni 300 metrów kwadratowych ujmuje oszczędną paletą barw (biel, czerń, złoto i ciepłe odcienie jasnego drewna) oraz dbałością o detal. To realizacja architektki Joanny Ochoty z pracowni Archimental Concept JOana. Jej partnerami są Laminam i Ernest Rust Kuchnie Garderoby Wnętrza.  

Dom jednorodzinny w minimalistycznym stylu

Do wnętrza domu zaprasza nas elegancki hol utrzymany w bieli z akcentami intensywnej czerni, szlachetnego złota i drewna. Tak trafiamy do części dziennej domu na parterze. Co tu przede wszystkim rzuca się w oczy? Odwrócenie zwyczajowych ról. Mamy tu białą podłogę, na suficie zaś zawisły deski. Meble kuchenne musiały wpasować się w całość swoją prostotą i jedynie złote przełamania rozbijają zwartą bryłę. Tu centralny element stanowi elegancka biała wyspa kuchenna o prostej formie. Na niej blat roboczy, zlew i kuchenka, a wszystko oświetlone podłużną lampą w kolorze uniwersalnej bieli. Kuchnię od salonu oddziela duży stół jadalniany, nad którym zawisły połączone ze sobą lampy Tears. W części wypoczynkowej znalazły swoje miejsce wygodne sofy w kolorze rozbielonej szarości, nowoczesne stoliki kawowe z blatem w kolorze czarnym oraz designerski dywan

Co zaskakuje? Wyspa w jednej z łazienek! Stoi w centralnym punkcie pomieszczenia. Do tego gra odbić lustrzanych. Elegancki charakter tego wnętrza podkreślają podłoga i ściany inspirowane klasycznym pięknem marmuru. Na piętrze domu znalazły się pokój dzieci (z pojemnymi szafami i łóżkami w kształcie domków ) i sypialnia gospodarzy. Jest także druga łazienka wyłożona spiekiem kwarcowym Calacatta Oro Venato od Laminam.