7 książek, które warto przeczytać

Oto nasza mała lista interesujących lektur. Kolejność przypadkowa.

 1. Witkacy, Anna Żakiewicz, cena ok. 50 zł
  Album, który warto mieć na półce. Najważniejsze prace artysty i zawiłe koleje losu. Całość podzielona na okresy twórczości.
   
 2. Lady Baba Jaga. Opowieść o Jadze Hupało, Kazimiera Szczuka, około 69 zł
  Jaga Hupało - od ćwierćwiecza jej fryzury są znakiem jakości stylu i mody w Polsce. Ciekawa opowieść o architektce fryzur, pionierce niezależnego biznesu, ale przede wszystkim artystce.
   
 3. Moda Vintage, ALeksandra Zawadzka, cena około 27 zł
  Sekrety vintage shopów, lumpeksów i aplikacji z rzeczami z drugiej ręki. Do tego historie niezwykłych kobiet, które kochają modę vintage. 
   
 4. Maria Bujakowa. Rzeczy Piękne, Bogna Szafraniec, 69 zł
  Publikacja, która towarzyszy wystawie kilimów i prac Marii Bujakowej w Muzeum Śląska Opolskiego. Dla fanów polskiej tkaniny artystycznej i nie tylko.
   
 5. Dobrze nastrojone miasto, Jonathan F.P. Rose, ok. 35 zł
  Czy miasto idealne istnieje? Co pomaga w budowaniu relacji społecznych w mieście? Jak dobrze projektować? Lektura obowiązkowa dla aktywistek i aktywistów ruchów miejskich, urbanistek, architektów, radnych, polityczek i polityków, dla świadomych mieszkańców miast - czytamy na stronie wydawcy.
   
 6. Bauhaus, Magdalena Droste, około 250 zł
  Książka składa się z 550 ilustracji opowiadających historię tego nurtu. Znajdziecie w niej fragmenty biograficzne i dzieła twórców takich jak Walter Gropius, Paul Klee i Marianne Brandt.
   
 7. Coco Chanel. Rewolucja stylu, Chiara Pasqualetti Johnson, około 70 zł
  Projektantka, która zrewolucjonizowała kobiecą modę. Projektowała i szyła własny los niczym swoje kreacje, które przeszły do legendy. Historia wzbogacona mnóstwem zdjęć. 

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy