Kopenhaga to szczególnie ostatnio stolica tego, co cool. Duńska hygge, ubrania, swoista praktyczność, kuchnia (słynny już zestaw śniadaniowy z ubijanym masłem i jajkiem na miękko, smørrebrød ) i wzornictwo mają fanów na całym świecie. My wliczamy się do miłośników duńskich wnętrz. Styl tych mieszkań i domów pełnymi garściami czerpie ze skandynawskiej estetyki. Mamy tu zatem biel, naturalne materiały i prostotę. Jest jednak coś, co duńskie wnętrza zdecydowanie wyróżnia na tle innych skandynawskich krajów. To kolor, a ściślej rzecz biorąc miks kolorów, dodający poważnym wnętrzom energii. Do tego akcesoria budujące ciepłą, domową atmosferę. Dzisiaj pokazujemy Wam 5 dodatków, które wniosą do wnętrza duński klimat.

Czytaj również: Jak noszą się teraz skandynawskie it-girls? Najlepsze stylizacje street style z ulic Kopenhagi [Copenhagen Fashion Week jesień zima 2023/2024]

5 dodatków, które "robią" duński klimat w mieszkaniu

 1. Czajnik SOWDEN, HAY
  Zaprojektowany przez Georga Sowdena dla HAY czajnik to jeden z ładniejszych imbryków, jakie ostatnio widzieliśmy. Kolory niby kontrastują, jednak świetnie ze sobą współgrają. Prosta, ponadczasowa forma sprawdzi się w różnych kuchniach. Cena około 590 zł.
  HAY
 2. Świeca bryłowa, Reserved Home
  Bezzapachowa świeca bryłowa o łagodnych kształtach i ciekawej formie. Cena: 49,99 zł.
  Reserved Home
 3. Kubek z kamionki, H&M Home
  Ciekawy kubek z glazurowanej kamionki z przeskalowanym okrągłym uchem. Wygląda tak, jakby całkiem niedawno zszedł z garncarskiego warsztatu. Kobaltowy odcień wprowadza ożywczą energię.
  H&M Home
 4. Plakat White Lotus, Waves Warsaw
  Pastelowa kolorystyka, łagodne formy graficzne, idealny format do zawieszenia na ścianie pojedynczo lub w minigalerii. Cena na majowej promocji 64 zł (z 80 zł).
  Waves Warsaw
 5. Świecznik z kamionki, H&M Home
  Prosty świecznik z uchwytem ułatwiającym przenoszenie. Świetnie będą w nim wyglądały najmodniejsze obecnie kolorowe, "zakręcone" świece. Cena 64,99 zł. 
  H&M Home