Podwarszawski dom jak z bajki! Barwy, faktury i detale w klimatycznym zestawieniu
Niewymuszona elegancja, organiczna paleta kolorów i współczesny, udomowiony romantyzm – brzmi jak raj dla marzycieli! Takie właśnie wnętrze stworzył architektki Dominika Strzałka-Rogal i Emilia Grzesik z pracowni Lessness. Podwarszawski dom wyróżnia klasyczna baza, która przełamana jest nowoczesnymi akcentami.
Ciepło drewna, szlachetność marmuru i odważne kolory, takie jak szmaragd czy włoska pistacja, tworzą tło tej romantycznej scenerii. Dom znajduje się pod Warszawą. Jest przestrzenny i urządzony zgodnie z założeniami właścicieli: komfortowo, ale i romantycznie.
Dom w stylu klasycznym
Wnętrza domu zostały odnowione. Architektki tchnęły w nie nowe życie; pełne świeżych kolorów pistacji i łagodnej bieli. Jego ciepło budują drewno oraz efektowne tapety o botanicznym charakterze. Zgodnie z założeniami właścicieli przestrzenie miały być komfortowe; ich odpowiedni układ i wyposażenie miały ułatwiać użytkownikom codzienność. W ten wygodny scenariusz wplecione zostały nuty romantyzmu, które oddają osobowość mieszkańców.
Nadrzędnym celem koncepcji było zaaranżowanie wnętrz tak, by komfortowo służyły codziennemu życiu rodzinnemu. Przestrzenny, podwarszawski dom: z założenia klasyczny, lecz przełamany nowoczesnością, obok szyku pokazać miał też nutę romantyzmu Klientów.
Wchodząc do środka, wita nas hol utrzymany w tonacji marmuru Carrara, kamienia lawowego oraz trawertynu. Linearność przestrzeni podkreślają szkło weneckie oraz subtelne złote detale – niewielkie, ale znaczące, szepczące o dobrym guście gospodarzy. Marmurowa mozaika w czerni i bieli kontrastuje z drewnianymi akcentami salonu, budując przy tym wyrafinowaną harmonię. To wszystko składa się na klasyczną, piękną całość.
Modne kolory do salonu
Klimatyczną przestrzeń wypełniają odpowiednio dobrane kolory. To mieszanka organicznych tonacji, którym wyrazistości dodają odważne, lecz nienachalne elementy, jak tekstury kamienia, emanujące klasą i luksusem, czy malarska, nastrojowa tapeta, w której dominują różnorodne odcienie zieleni.
1 z 1
Projekt: Dominika Strzałka-Rogal, Emilia Grzesik, Lessness. Fot: ONI Studio
Listę zielonych elementów uzupełnia szmaragdowa sofa, która ulokowano w towarzystwie zaoblonego kominka oraz sztukaterii na suficie. Te w subtelny sposób reprezentują klasyczny nurt aranżacji. W części dziennej domu wydzielono też strefę jadalni, w której rolę głównego bohatera scenografii odgrywa rodzinny stół. Przy nim mieszkańcy mogą, zgodnie z założeniami, celebrować codzienność.
1 z 2
Projekt: Dominika Strzałka-Rogal, Emilia Grzesik, Lessness. Fot: ONI Studio
2 z 2
Lessness_Lomianki_©_ONI_Studio_6849-11
Pistacjowa kuchnia
W zielonym tonie utrzymana jest też kuchnia. To królestwo pistacjowych pigmentów, które wdzięczą się na frontach górnych szafek. Architekt zestawiła je z mocnym, chaotycznym wzorem kamienia zdobiącego ściany nad blatem – ten z kolei wyróżnia się delikatnym, harmonijnym rysunkiem, co umiejętnie równoważy całość.
1 z 1
Projekt: Dominika Strzałka-Rogal, Emilia Grzesik, Lessness. Fot: ONI Studio
Przytulne wnętrza sypialni i łazienek
Na piętro prowadzi minimalistyczna klatka schodowa. Z niej dotrzeć można do prywatnych stref, takich jak łazienka, sypialnia i pokój dziecięcy. Rządzi w nich przytulność malowana łagodną paletą kolorów. Sypialnia kusi ciepłem pomarańczowego łóżka, a pokój dziecięcy zdaje się być wyciągnięty z marzeń – z geometrycznym meblem do zabawy, spania i przechowywania, oraz bajkową tapetą na suficie. To kraina dwóch chłopców; synów właścicieli.
Zieleń i biel, przewodnie kolory aranżacji, goszczą również w łazienkach. Niewielka toaleta przy holu wyróżnia się granatowym sufitem w akompaniamencie zielonej miski WC i łagodnych frezowań szafki frezowana szafki. Większa przestrzeń na piętrze, to miejsce gdzie klasyczna biel i zieleń mozaiki spotyka naturalny fornir dębowy. Architekt zastosowała w niej duże lustra, których zadaniem jest spotęgowanie wrażenia przestronności.