Reklama

Ta willa w Amsterdamie to przykład nowoczesnej elegancji, skrywającej morze funkcjonalnych rozwiązań. Obowiązkowy duet praktyczności z estetyką oprószono arktycznym sznytem i pewnie dlatego całość urzeka już od progu! Nic dziwnego, gdy już po wejściu uwagę przyciąga piękna konsola zaprojektowana przez francuskiego projektanta Jeana-Baptiste'a Fastreza, a towarzyszy jej „Sekretne Lustro” szwedzkiego studia projektowego Front. Takich perełek jest tu jednak znacznie więcej!

Reklama

Focus na sztukę

Willa znajduje się w sercu Amsterdamu, a z okien sypialni roztacza się widok na okoliczny park. Zieleń zagląda tu więc wciąż do środka, tworząc atmosferę sprzyjającą relaksowi. Ten jest tym większy, bo przestrzenie wypełniają perełki designu; kolekcjonerskie meble, kultowe lustra i artystyczne dodatki. Nie brakuje tu też obrazów.

fot: Catalin Georgescu, projekt: Icon Studio de Arhitectură (Cristina Woinaroski and Oana Floarea), Meble moroso

Na najwyższym piętrze willi znajdują się sypialnie dzieci właścicieli. To bliźniacy. Ich pokoje zostały tak zaaranżowane, by odzwierciedlały osobowości każdego z nich. Oddają to indywidualne motywy dominujące na ścianach, zilustrowane na zamówienie przez brytyjską artystkę Tess Newall i zainspirowane muralami z baru Bemelmans z lat 40. XX wieku. W jednym królują zwierzęta, a w drugim podróże, z przeplatającymi się detalami latawców, balonów i ptaków.

Choć to dziecięce krainy, to w każdej z sypialni nie brakuje artystycznego sznytu. Nad komodami wiszą oryginalne, podświetlane lustra w kształcie kwiatu z lat 60. XX wieku autorstwa Emila Steynara. Te austriackie znaleziska z połowy XX wieku, z delikatnymi detalami i blaskiem, tworzą hipnotyzującą i oniryczną atmosferę.

Pokój muzyczny

Kolejnym etapem tej wnętrzarskiej podróży jest pokój muzyczny. Na ścianach znajdują się zabytkowe regały projektu Vittorio Introiniego wypełnione winylami, a dopełnieniem przestrzeni są ręcznie wykonana skórzana komoda i kultowa sofa Camaleonda, przywrócona do życia dzięki luksusowej tkaninie Dedar.

Przemyślany dobór mebli z różnych zakątków Europy, Wielkiej Brytanii i USA podkreśla międzynarodowy charakter wnętrza, odzwierciedlając pasję właścicieli do podróżowania. Przestrzeń łączy w sobie neutralne faktury, wyraziste kolory i misterne detale.

Reklama

Stera dla rodziny

Na niższym poziomie odbywają się rodzinne chwile – gry planszowe i wieczory filmowe to podstawa. To dlatego w przestrzeni króluje szklany ekran, który oddziela salę kinową od salonu rodzinnego – miejsca, w których można spędzać wieczory z grami, rozmawiać lub przytulać się.

Reklama
Reklama
Reklama