Reklama

Właściciel kocha życie na wysokościach. Jego pasją jest wspinaczka, dlatego oczywistym było przemycenie kilku elementów nawiązujących do jego hobby. W 64 metrowym mieszkaniu znalazło się miejsce na ekspozycję sprzętu górskiego. Typowo męski klimat wnętrza ubogacają kobiece niuanse, dzięki czemu przestrzeń jest zarówno stylowa, jak i przytulna.

Reklama

Ciemne kolory w mieszkaniu

Celem projektu było stworzenie spójnej, męskiej aranżacji. Nie mogło więc zabraknąć stonowanych, nieco surowych kolorów oraz materiałów. Projektanci ZERO32 ARCHITEKCI zestawili powierzchnie ciemnego drewna o łagodnym usłojeniu i matowym wykończeniu z chłodnymi barwami oraz czernią. Mieszkanie wypełniają też kamienne struktury Ceppo di Gre. Wszystko równoważy nieoczywista kobieca barwa: pudrowy róż.

Projekt: ZERO32 ARCHITEKCI, fot: Anna Laskowska, Dekorialove
Projekt: ZERO32 ARCHITEKCI, fot: Anna Laskowska, Dekorialove

Z czym łączyć szarość?

W mieszkaniu dominują szarości wszelkiej maści; od stonowanych i jednolitych, po te nasycone, chropowate i złożone. To kolor neutralny, co pozwala na zabawę charakterem aranżacji. Można je zestawiać na wiele różnych sposobów. Nieodzownym sprzymierzeńcem barwy jest drewno. Jak w tym przypadku: ciemne i wyraziste. Dzięki niemu szare tony zyskują zupełnie innych charakter.

Dobrym uzupełnieniem szarości jest także róż! Zestawienie dodaje wnętrzu lekkości i świetnie sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach, czego przykładem jest katowicka realizacja od ZERO32 ARCHITEKCI. Delikatna barwa rozświetla salon, a także ubogaca przestrzeń jadalnianą, dodając całości wesołego bigla.

Cel: funkcjonalne mieszkanie

W męskich aranżach praktyczność często bierze górę nad estetyką. Jednak nie w tym przypadku. Tutaj mamy do czynienia z doskonałym balansem pomiędzy jednym a drugim. Wysokie zabudowy, ukryte schowki i precyzyjnie dobrane oświetlenie sprawiają, że wnętrze jest niezwykle funkcjonalne. Zastosowano materiały łatwe do utrzymania w czystości, a dla zwiększenia praktyczności architekci wprowadzili system magnetycznego oświetlenia. Dzięki niemu można modyfikować natężeniem i liczbą punktów świetlnych, dostosowując je do potrzeb każdego domownika.

Reklama
Seria Simon 100 to nie tylko estetyka, ale także nowoczesne podejście do ergonomii i funkcjonalności. Dzięki modułowej budowie oraz intuicyjnej obsłudze, osprzęt ten idealnie wpisuje się w minimalistyczny charakter wnętrza, oferując jednocześnie maksymalny komfort użytkowania.
Paweł Klyszcz i Krzysztof Borek z pracowni ZERO32 ARCHITEKCI

Sypialnia w brązie i szarościach

Sypialnia jest ciemna, ale nie przygnębiająca. Jest surowa, ale nie zimna. Przytulna i sprzyjająca wyciszeniu. Dominuje w niej drewno, to samo, które wyróżnia części dzienne mieszkania. Ten stylistyczny łącznik wprowadza do całej przestrzeni wrażenie spójności, a w domowej alkowie wpływa na wrażenie ciepła i harmonii. Ten efekt potęguje również odpowiednie oświetlenie.

Reklama
Reklama
Reklama