Reklama

"Włoska robota" – wystawy zorganizowane przez włoską edycję ELLE DECOR

Pierwsza – Alchemica pod kuratelą samej Patricii Urquioli. W eleganckiej scenerii Palazzo Bovara i w baśniowej scenografii wystawy, wybrzmiewały pięknie doskonałe, autorskie zestawienia materiałów, mebli, dodatków i oświetlenia.

Reklama

Druga – Apartamento Spagnolo zabrała nas w świat najlepszych hiszpańskich marek meblowych, oświetleniowych, outdoorowych, ukazując bogactwo form, kolorów i wzorów – jak sama nazwa wystawy wskazuje – w przepięknie zaaranżowanym apartamencie hiszpańskim.

Obie wystawy były cudowną dawką wnętrzarskich inspiracji i wzbudziły w nas mnóstwo dobrych emocji.

Spazio Rossana Orlandi

W słynnej galerii zachwyciła nas przestrzeń, w której swą kolekcję zaprezentowała Aline Asmar d’Amman. Ekspozycja „The Power of Tenderness” to pochwała przyjemnie zaoblonych kształtów, łagodnych, zniuansowanych kolorów, szlachetnych materiałów i harmonii.

Rossana Orlandi, fot. Giulio Ghirardi
Rossana Orlandi, fot. Giulio Ghirardi

To oda do wnętrz czule otulających swych mieszkańców poetycką, niemal oniryczną atmosferą. W mediolańskiej galerii „The Powe of Tenderness” można oglądać jeszcze do końca lipca.

Warto dodać, że wybrzmiał na niej polski akcent. Na Salone del Mobile 2025 w Mediolanie po raz pierwszy zaprezentowała się Galeria Craftica (do której jeszcze wrócimy) – i to w tak doborowym towarzystwie!

Dimore Studio x Loro Piana

Fascynująca instalacja La Prima Notte di Quiete była podróżą eksplorującą granicę między rzeczywistością a fikcją filmową.

Dimore Stidio x Loro Piana
Dimore Stidio x Loro Piana

W dziedzińcu Cortile della Seta odwiedzający mogli poczuć się jak w foyer starego kina – otoczeni ciemnoczerwonymi aksamitnymi zasłonami, dywanami w lamparcie cętki, eleganckimi meblami i stylowymi mosiężnymi detalami.

Instalacja Bolon

Instalacja XODUS, stworzona wspólnie przez JoAnn Tan i Lucę Nichetto na Milan Design Week 2025, przyciągnęła ogromną uwagę. Historyczna sala balowa została przekształcona w dwa kontrastujące światy – dziki, pierwotny las oraz oniryczną, niemal bajkową iluzję.

Polskie akcenty na Milan Design Week

Wystawy polskiego wzornictwa podczas tygodnia designu w Mediolanie cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Galeria Craftica zaprezentowała polskie rzemiosło artystyczne i unikatowe wzornictwo pod hasłem EMOTIONS PASSION BURGUNDY. ARTIGANI POLACCHI w jednej z przestrzeni wspomnianej już słynnej mediolańskiej galerii Spazio Rossana Orlandi.

Za spójną kolorystycznie scenografię i projekt wystawy odpowiedzialne było Goszcz Design Studio, prowadzone przez Monikę Goszcz-Kłos. Ekspozycja zaprezentowała szereg utalentowanych młodych i dojrzałych twórców z różnych dziedzin.

“Romantyczny brutalizm. Podróż w głąb polskiego rzemiosła i designu”, wystawa zorganizowana przez fundację Visteria we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza, zaprezentowała międzynarodowej publiczności Milan Design Week polskie rzemiosło artystyczne, sztukę użytkową i współczesny design. Imponująca rozmachem bogata i różnorodna selekcja utalentowanych polskich twórców pod kuratelą Federiki Sali a w aranżacji Zuzanny Paradowskiej przyciągnęła tłumy.

Reklama

Młodzi, zdolni (nie tylko z Polski) zaprezentowali się w ramach wystawy zorganizowanej przez kolektyw Comune.obj. Ta ekspozycja również przyciągnęła mnóstwo odwiedzających. Jej częścią była marka LUDISM, za którą stoją projektanci Piotr Maciaszek i Karol Pasternak z NOKE Architects oraz artystka i graficzka Ola Niepsuj.

Reklama
Reklama
Reklama