\Już jest, nowy Rossmann w łódzkiej Manufakturze czyli dawnej fabryce Poznańskiego. Drogeria to najnowocześniejszy obiekt sieci w Polsce pełen nowinek technologicznych i świeżych rozwiązań w duchu eko. 

Nowy Rossmann w Łodzi

Sklep Rossmanna w Manufakturze podzielono na cztery strefy. Pierwsza z nich to Manufaktura Piękna. Hitem jest tu Refill station z automatami, w których klienci mogą napełniać butelki wielokrotnego użytku szamponem, żelem pod prysznic, płynem do prania czy mycia naczyń. Tutaj znajdziemy też produkowane w Polsce kosmetyki pod nazwą „Manufaktura Piękna”. To 250 produktów, a wśród nich również te z naturalnymi składnikami, wegańskie, waterless (jak mydła w kostce czy pudry do mycia włosów, sensoryczne (działające na zmysły powonienia, wzroku i dotyku – kule, pudry, ciastoliny, galaretki czy musy). Większość pakowana w papier, szkło i recyklat. 

Kolejna strefa to Strefa Beauty. Wyróżnia ją bardzo rozbudowana oferta perfumeryjna z wyspą Semilaca (gdzie można zrobić manicure) i Selfie Wall (gdzie można uwiecznić np. zakupy z przyjaciółką). Trzecia strefa to Strefa Zdrowia z przekąskami, produktami wegańskimi i marką enerBio. Na koniec mamy strefę Grab&go - do szybkich zakupów najbardziej przydatnych produktów.

Jakie jest wnętrze nowego Rossmanna? Obszerne, z drewnianymi regałami, stołem z kamienną umywalką do testów i jedną ze ścian pokrytą chrobotkiem reniferowym.